رئیس پلیس راهور کهگیلویه و بویراحمد از توفیف ۲۰۵ خودرو با خلافی بیش از یک میلیون تومان در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ، ابوالحسن ملکی ظهر امروز در جمع کارکنان و پرسنل راهنمایی و رانندگی اظهار کرد: با تلاش و مأموران پلیس راهنمایی و رانندگی از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۰۵ دستگاه خودرو با خلافی بیش از یک میلیون تومان توقیف و به پارکینگ انتقال داده شدند.

رئیس پلیس راهور کهگیلویه و بویراحمد گفت: مأموران پلیس راهنمایی و رانندگی در راستای بند هشت قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی طی ده ماه گذشته سال جاری تاکنون با تشدید اقدامات کنترلی خودرو‌هایی که خلافی بیش از یک میلیون تومان داشتند، شناسایی و از ادامه تردد جلوگیری کرد.

این مقام انتظامی با بیا این‌که طبق قانون در صورتی که مبلغ جریمه خودرویی به ۱۰ میلیون ریال برسد، پلیس راهنمایی و رانندگی مراتب را به مالک خودرو اعلام و چنانکه ظرف مدت یک ماه از تاریخ ابلاغ مالک خودرو نسبت به پرداخت جریمه اقدام نکند خودروی وی توقیف خواهد شد.

ملکی ادامه داد: با توجه به ارتکاب عدیده از سوی رانندگان متخلف وسایل توقیف شده در سطح معابر درون شهری و عدم توجه به مقررات راهنمایی و رانندگی این اقدام انجام شد.

رئیس پلیس راهور کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به جدیت پلیس در برخود با رانندگان متخلف و حادثه‌ساز عنوان کرد: برخورد با رانندگان متخلفی که به هشدار‌های پلیس بی‌توجه‌ و برای سایر مردم خطرآفرین هستند از برنامه‌های مستمر پلیس راه و پلیس راهنمایی و رانندگی این است.

وی از عموم مردم استان خواست تا با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی سفر خوب و آرامی را برای خود و دیگران رقم زنند و با رعایت مقررات الگوی عملی برای فرزندان و نسل آینده باشند.

ملکی خاطرنشان کرد: رانندگان در پرداخت جریمه خودرو‌هایی خود اقدام کنند در غیر این صورت و با افزایش مقدار جریمه خودروی آن‌ها توقیف خواهد شد.

انتهای پیام/۸۲۰۰۹/س۳۰

منبع : فارس نیوز