رئیس اداره تعاون روستایی گچساران گفت: در دو ماه اخیر افزون بر ۱۴۰ هزار و ۸۰۰ کیلو گرم آرد میان روستاییان بخش مرکزی گچساران و باشت توزیع شده است.

آیت‌‌الله مقیمی صبح امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در در پاسخ به سئوالی مبنی بر میزان توزیع آرد مورد نیاز روستاییان و باشت، اظهار داشت: اداره تعاون روستایی با همکاری اتحادیه شرکت‌های تعاونی روستایی از آبان‌ماه جاری هر دو ماه یک‌بار آرد مورد نیاز روستاییان را میان آنها توزیع کرده است.

وی با بیان این‌که سهمیه هر نفر روستایی از آرد هفت و نیم کیلوگرم است، افزود: تلاش مجموعه تعاون روستایی بر توزیع عادلانه آرد میان روستاییان است.

رئیس اداره تعاون روستایی گچساران تصریح کرد: افزون بر ۸۰ تن و ۸۰۰ کیلوگرم آرد در دو ماه آبان و آذر در بخش روستاهای مرکزی گچساران از جمله امامزاده جعفر(ع)، بویراحمد گرمسیر، باباکلان، بن پیر و بی‌بی حکیمه(س) توزیع شده است.

توزیع ۶۰ هزار کیلوگرم آرد در روستاهای بخش مرکزی باشت و بوستان

مقیمی تصریح کرد: این مقدار آرد در میان جمعیتی افزون بر ۱۸ هزار و ۶۸۲ نفر توزیع شده که حدود ۴۰ تن کسری آرد در بخش روستاهای مرکزی گچساران گزارش شده است.

رئیس اداره تعاون روستایی گچساران با بیان این‌که با وجود کسری ۴۰ تنی، مشکلی در توزیع و تأمین نیاز آرد روستاییان نبوده است، تأکید کرد: به شدت دنبال این هستیم که آرد مورد نیاز روستاییان به دست آنها برسد و دست دلالان نیز قطع شود.

مقیمی تأکید بر این که قیمت هر کیسه آرد در دورترین نقطه روستایی گچساران ۲۴۰ هزار ریال است، عنوان کرد: افزون بر ۶۰ هزار کیلوگرم آرد نیز در میان روستاهای بخش مرکزی باشت و بوستان توزیع شده است.

وی یادآور شد: در حال حاضر جمعیت فاقد خبازی در روستاهای گچساران حدود ۱۶ هزار و ۲۸۲ دو نفر بوده که این آمار در باشت به ۹ هزار و ۸۱۱ نفر می‌رسد.

انتهای پیام/۸۲۰۱۴/س۳۰

منبع : فارس نیوز