سرپرست اداره تعاون روستایی گچساران و باشت گفت: تا پایان امسال افزون بر یک میلیون و ۳۵۴ هزار لیتر نفت میان روستاهای گچساران و باشت توزیع می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران، آیت‌الله مقیمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: امسال مانند سال‌های گذشته توزیع نفت سفید میان روستاهای گچساران و باشت در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: در حال حاضر تعداد ۵۴ مخزن توزیع نفت سفید در گچساران و باشت وجود داشته که از این تعداد تنها ۱۲ مخزن فعال است.

مقیمی تصریح کرد: البته غیرفعال بودن ۴۲ مخزن دیگر در روستاها به دلیل گازکشی این مناطق اتفاق افتاده است.

سرپرست اداره تعاون روستایی گچساران و باشت ابراز کرد: روستاهای از جمله آبچیرک، دیل، آرو، باباکلان، چمخون، آبدگاه، حاج قلندر و کهسرک از مراکز توزیع نفت سفید در میان دیگر روستاها است.

توزیع ۳۵۴ هزار لیتر نفت سفید میان روستاهای گچساران و باشت

مقیمی با بیان این‌که تاکنون افزون بر ۳۵۴ هزار و ۶۰۰ لیتر نفت میان روستاها توزیع شده است، گفت: تا پایان امسال افزون بر یک میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر نفت سفید میان روستاهای گچساران و باشت توزیع می‌شود.

وی با تشریح روند توزیع نفت در میان خانوارهای روستایی فاقد گاز عنوان کرد: در اساس دستورالعمل مصوب شده، خانواده‌های یک تا دو نفره ۲۲۰ لیتر، خانواده‌های سه تا چهار نفره ۲۲۰ لیتر، خانواده‌های پنج تا شش نفره ۴۴۰ لیتر و خانواده‌های هفت نفر به بالا نیز ۴۴۰ لیتر نفت سفید دریافت می‌کنند.

مقیمی اظهار کرد: روستاهای فاقد گازکشی نفت سفید مورد نیاز خود را از طریق مرکز توزیع در روستای آبدگاه دریافت کرده همچنین روستاهای بویراحمد گرمسیری نیز از طریق مراکز دیل و آرو نفت مورد نیاز خود را تأمین می‌کنند.

انتهای پیام/۸۲۰۰۱/غ۳۰

منبع : خبرگزاری فارس