رئیس سازمان تعاون روستایی بهمئی از توزیع ۳۹ هزار کیسه آرد میان روستاییان بهمئی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بهمئی، فاضل رامشی ظهر امروز در نشست شورای کشاورزی شهرستان  بهمئی اظهار داشت: در بخش کشاورزی در سال جاری قریب ۶ هزار کیسه کود خریداری و بین کشاورزان توزیع شد.

این مسئول افزود: همچنین ۴۰۰ تن سبوس، ۵۰ تن کنسانتره دامی، ۲۰۰ کیلوگرم سموم شیمیایی با همکاری جهاد کشاورزی بین دامداران و کشاورزان بهمئی توزیع شد.

وی افزود: حمایت از تشکل های زیر مجموعه بخش روستایی که به صورت تعاونی شکل بگیرند از وظایف این دستگاه بوده که در این راستا با تقاضای تعاونی مجتمع‌های گاوداری شهرستان موافقت شد و اقدامات پایانی این تعاونی در حال انجام است و مرغداران نیز برای شرکت تعاونی تقاضا داده‌اند که مورد موافقت قرار گرفته و در آینده نزدیک این تعاونی تشکیل می‌شود.

رئیس سازمان تعاون روستایی بهمئی عنوان کرد: یکی از مشکلات زنبورداران بهمئی معطل ماندن محصولات تولیدی مازاد بر نیاز است که اگر در این بخش نیز تعاونی تشکیل شود محصول تولیدی آن‌ها با برند شهرستان در نقاط مختلف کشور به فروش می‌رسد.

رامشی تصریح کرد: از دیگر وظایف و خدمات تعاونی روستایی توزیع و پخش آرد بین روستاییان بوده که قریب ۴۰ هزار کیسه آرد سهمیه این شهرستان است و تاکنون که ۳۹ هزار کیسه خریداری و بین روستاییان توزیع شده که بنا بر گزارش کارشناسان این شهرستان بهترین توزیع را داشته است.

این مسئول یادآور شد: در پخش و توزیع نفت سفید و سوخت مورد نیاز ۸۰۰ تا یک میلیون لیتر در فروشگاه‌های نفتی در روستاها با قیمت مصوب شده در اختیار روستاییان گذاشته شد.

وی بیان داشت: آمادگی و تلاش لازم در جهت هر چه بهتر شدن خدمات به این منطقه در صدر اهداف قرار دارد، اما در در این خصوص از نظر نیروی انسانی و امکانات مشکلاتی وجود دارد.

رامشی ادامه داد: با توجه به اینکه چند سالی است سازمان غله خرید محصولات کشاورزی را به عهده دارد، ولی تمهیدی صورت گرفت که سازمان تعاون روستایی مسئول خرید محصولات مازاد بر نیاز کشاورزان باشد و اگر خرید تضمینی از کشاورزان و دامداران صورت بگیرد قطعاً محصولات خراب نمی‌شود.

ابراهیم مظلومی مسئول امور اراضی شهرستان بهمئی هم در این نشست در خصوص امور اراضی مشکلاتی از قبیل کمبود نیرو و امکانات مورد نیاز برای رفع مشکلات مردم و نبود کارشناس خبره در سطح شهرستان را عنوان کرد.

اسلام شجاعی کارگزار بیمه کشاورزی شهرستان بهمئی نیز در این نشست اذعان داشت: امسال نسبت به سال قبل تا سه برابر افزایش بیمه محصولات کشاورزی را داشتیم که هزار هکتار تحت پوشش قرار گرفت و برای اولین بار باغات نیز مورد پوشش بیمه قرار گرفتند.

انتهای پیام/۸۲۰۰۹/ن۳۰

منبع : فارس نیوز