مدیرکل فرهنگ و ارشاد کهگیلویه و بویراحمد گفت: به مناسبت فرا رسیدن ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی اقلام فرهنگی بین کانون‌های فرهنگی مساجد استان توزیع می‌شود.

عصر امروز در جمع خبرنگاران با تبریک ایام‌الله انقلاب اسلامی، اظهار داشت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای بزرگداشت این دهه مبارک و خجسته از محل اعتبارات استانی مبلغ ۶۴۷ میلیون ریال اقلام خریداری و به اهدا می‌شود.

اذعان کرد: اقلام اهدایی به کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد که واجد شرایط هستند و در سنوات گذشته اقلام زیرساختی از مجموعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت نکردند اهدا می‌شود.

این مسئول، اقلام اهدایی را شامل سیستم صوتی به همراه کلیه امکانات، قفسه کتاب، میز مطالعه، صندلی مطالعه و میز پینگ پنگ عنوان کرد و افزود: هزینه این اقلام با اعتبارات استانی همکاری کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌های استان و فرمانداران اختصاص داده شده و با همت شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان به ریاست استاندار از محل اعتبارات سال ۹۲ خریداری می‌شود.

وی با بیان اینکه اقلام هر شهرستان به مسئول کانون‌های مساجد شهرستان‌ها تحویل داده می‌شوند، عنوان کرد: اقلام خریداری شده براساس نمودار فعالیتی که از کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و  برنامه زمان‌بندی شده  کانون‌ها توزیع می‌شوند.

دبیر هیئت نظارت بر کانون‌های فرهنگی مساجد کهگیلویه و بویراحمد دریافت اقلام فرهنگی کانون‌ها را دارای شرایط خاصی عنوان کرد و گفت: هر کانون فرهنگی و هنری برای تحویل اقلام فرهنگی باید فعالیت یک ساله اخیر، دریافت نکردن هیچ گونه اقلامی در ۳ ساله اخیر و فعالیت چشم‌گیر در عرصه فرهنگ استان را داشته باشد.

وی یادآور شد: از نیمه شعبان سال ۹۰ که بنا داشتیم از محل اعتبارات ملی و استانی اقلام و تجهیزاتی را بین کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد توزیع کنیم تا امروز حدود ۸ میلیارد ریال وسایل مورد نیاز کانون‌های فرهنگی و هنری را خریداری و در اختیار کانون‌ها قرار دادیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد کهگیلویه و بویراحمد اذعان داشت: در صورتی که اعتبارات جواب دهد و مشکلی پیش نیاید تا پایان فروردین سال آینده اقلام دیگری بین کانون‌های فرهنگی و هنری فعال استان که پیش‌از این اقلامی از این اداره کل دریافت نکردند اهدا می‌شود.

منبع : فارس