وی افزود: این استان در زمینه نوسازی و حمل و نقل برون شهری مشکلات جدی دارد که لازم است توجه لازم به این امر صورت گیرد.

: طی مراسمی با حضور مسئولان کشوری و استانی مدیر کل جدید حمل و نقل و پایانه های معرفی شد.

در این مراسم معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در این مراسم گفت: یکی از ضرورت های کشور های توسعه یافته ایجاد حمل و نقل کارآمد، پویا و فراگیر است و حمل و نقل شاخه ای زیر بنایی است.

“اسماعیل غلامی” افزود:بیش از ۹۰درصد حمل و نقل کشور از طریق جاده است که تلاش داریم با ایفاء کردن نقش حمل و نقل ریلی در کشور  این میزان را متعادل کنیم و نیاز است که به این امر توجه ویژه ای شود.

غلامی اظهار کرد:در حمل ونقل باید دو شاخص مهم و موثر حقوق شهروندی و جلوگیری از اتلاف منابع و وقت باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای خاطر نشان کرد: جلو گیری از اتلاف وقت مردم از سیاست های ماست و باید تلاش کنیم که مردم به راحتی بلیط تهیه و با برنامه سفر کنند.

غلامی با اشاره به نبود پایانه مسافربری در شهر یاسوج تصریح کرد: ساخت پایانه مسافر بری بر عهده مانیست بلکه بر عهده شهرداری هاست.

وی با اشاره به اهمیت مجتمع های رفاهی بین راهی ادامه داد: با ایجاد مجتمع های رفاهی ضمن خدمات رسانی به مردم و مسافران در کاهش تصادفات ناشی از خستگی و خواب آلودگی نقش به سزایی خواهند داشت .

معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به نقش نوسازی ناوگان حمل و نقل در خدمات رسانی بهتر به مردم بیان کرد: کامیون با عمر ۸۰ و۵۰سال در سطح کشور داریم و برای نوسازی ناوگان حمل و نقل منابع و اعتبارات هنگفتی لازم است.در صورتی که قیمت ها را واقعی کنیم رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی خدمات بهتری را به مردم ارائه خواهند داد.

غلامی عنوان کرد: از صنعت حمل و نقل می توان برای بستر سازی بخش گردشگری داخلی و خارجی استفاده کرد.

همچنین علی حسن نوروزی، معاون برنامه ریزی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: یکی از معضلات شبکه ارتباطی است.

وی افزود: این استان در زمینه نوسازی و حمل و نقل برون شهری مشکلات جدی دارد که لازم است توجه لازم به این امر صورت گیرد.

نوروزی اظهارکرد: باید برای احداث پایانه مسافربری در شهر یاسوج مرکز استان کهگیلو یه و بویراحمد از سوی دستگاه های مربوطه  تلاش شود.   

معاون برنامه ریزی استاندار کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: با اجرای پرو ژه های مهم و پمپاژ آب کشاورزی در مناطقی از استان ازجمله روستای مختار، سادات محمودی، شمس آباد، املش لنده، امامزاده جعفر و چهار تلخ حداقل ۸۰۰۰هکتار از اراضی دیم استان زیر کشت آبی خواهند رفت .

همچنین علی رحیمیان سرپرست اداره کل حمل و نقل و ی کهگیلویه و بویراحمدنیز گفت :ساختمان پلیس راه دهدشت به بهبهان تا کنون ۹۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته که در هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: هم اکنون دو دستگاه دوربین ثبت تخلف رانندگی در محور گچساران به بهبهان فعال است که دو دستگاه نیز در سال جاری خریداری شده و در آینده ی نزدیک در محور یاسوج به بابا میدان راه اندازی خواهند شد.

همچنین علی خوان پایه، جدید حمل ونقل وپایانه های کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: امروزه به حمل و نقل به عنوان یک صنعت نگاه می شود و یکی از مهمترین شاخصه های توسعه ی هر کشوری است.

وی افزود: حمل و نقل در قیمت تمام شده کالا و خدمات نقش موثری دارد به طوری که در سطح کشور ۵ تا۱۰ درصد و در سطح استان کهگیلو یه و بویر احمد ۱۰ تا ۱۵ در صد است.

خوان پایه با اشاره با این مطلب که در زمینه زیر ساخت ها و جاده های کهگیلویه و بویراحمد کارهای خوبی در گذشته انجام شده اما کافی نیست تصریح کرد: هم اکنون در استان کهگیلویه و بویر احمد تنها ۶۵ کیلو متر راه چهارخطه وجود دارد که این میزان در ورودی دو شهر یاسوج و گچساران است که می تواند با توجه به این که دارای هشت شهرستان هستیم بیشتر باشد.

وی بیان کرد: میانگین تلفات جاده ای استان کهگیلویه و بویراحمد در سال گذشته به ازای هر ۱۰۰هزار  نفر ۱۸ نفر بوده است.

مدیرکل جدید حمل و نقل و پایانه های کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد :میزان تصادفات فوتی در صحنه در سطح دنیا ۱۵ تا ۲۰درصد،در سطح کشور ۵۱ درصد و در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد ۷۱درصد است که لازم است به امکانات و زیر ساخت ها ی این استان توجه ویژه ای شود.

در پایان این مراسم طی حکم از زحمات مسعود مصدقی مدیرکل و علی رحیمیان سرپرست سابق این اداره کل تقدیر شد و علی خوان پایه به عنوان مدیرکل جدید حمل و نقل  و پایانه های کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد.  

منبع : عصردنا