خادمی افزود: هنرمندان کهگیلویه وبویراحمد باید طوری رفتار کنند که از وجود آنها افتخار کرد و این استان با افتار آفرینی آنها بیش از پیش در سراسر کشور شناخته شود.

: کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به نقش و جایگاه هنر در جامعه گفت: توانمندی های هنرمندان این استان در بخش های مختلف هنری باید برای توسعه و پیشرفت استان به کار گرفته شود.

سید موسی در آیین تجلیل از هنرمندان برتر افزود: هنر در جوامعی که از تمدن دیرناه ای برخوردارند در اولویت کاری قرار می گیرد که در این استان به دلیل اصالت، طبیعت و فرهنگ غنی می تواند نقش مهمی ایفا کند.

وی بیان کرد: به دلیل فضای کاری که برای هنرمندان رشته های مختلف وجود دارد باید سهم هنرمندان کهگیلویه و بویراحمد در عرصه های ملی و بین المللی باید گسترش یابد.

خادمی با بیان اینکه این استان در زمینه استعدادهای هنری در مقایسه با سایر استان های کشور وضعیت مطلوبی دارد، اظهار کرد: این هنرها در حوزه های مختلف شامل عکاسی، نمایش، شعر، فیلم به منصه ظهور گذاشته می شوندو برای استان افتخار کسب می کنند.

وی عنوان کرد: باید از استعدادهای هنری کهگیلویه و بویراحمد به نحو مطلوبی در راستای کمک به فرهنگ و دفاع از ارزشهای انقلاب اسلامی استفاده کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: باید از طریق ابزار قدرتمند هنر نقاط ضعف فرهنگ استان را اصلاح و نقاط مثبت آن را تقویت کرد و ابعاد مختلف آن را در سطح جامعه گسترش داد.

خادمی افزود: هنرمندان کهگیلویه وبویراحمد باید طوری رفتار کنند که از وجود آنها افتخار کرد و این استان با افتار آفرینی آنها بیش از پیش در سراسر کشور شناخته شود.

وی بیان کرد: هنر نباید ابزاری برای خرد کردن مردم تبدیل شود بلکه باید از آن برای ارتقای استان و سکوی پرتابی برای پیشرفت در عرصه های گوناگون استفاده کرد.

خادمی با اشاره به اینکه انتظار می رود کیفیت کار هنرمندان کهگیلویه و بویراحمد بیش از پیش افزایش یابد، اظهار کرد: مسوولان شرایط لازم را برای فعالیت هنرمندان رشته های مختلف در استان فراهم کنند تا بتوانند بدون دغدغه هنر خود را ارایه دهند.

منبع : عصردنا