رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تنها ۲۰ درصد مصوبات شورای سلامت در کشور اجرایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از ، رضا چمن عصر امروز در نشست شورای برنامه‌ریزی اظهار کرد: وقتی مجموعه مصوبات سال شورای سلامت را بررسی می‌کردم به این نتیجه رسیدم که تنها ۲۰ درصد از مصوبات آن اجرایی شده که از این ۲۰ درصد ۸۵ درصد آن توسط دانشگاه علوم پزشکی اجرایی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ادامه داد: در کشور هم مصوبات شورای سلامت چنین وضعیتی را دارد و بار اصلی اجرایی کردن مصوبات آن بر دوش علوم پزشکی است.

این مسئول در ادامه تصریح کرد: باید جلسات استانی به گونه‌ای باشند که از قبال آن‌ها تصمیمات اساسی برای استان گرفته شود و مدیران با دست پر وارد جلسات شوند و دارای طرح و برنامه باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: نشست‌‌ها به گونه‌ای باشد که گذران وقت و اتلاف زمان از آن تلقی نشود و بتوان به خوبی برای استان در بخش‌های مختلف تصمیم‌گیری کرد.

در این نشست همچنین معاون برنامه‌ریزی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از عدم حضور مسئولان در نشست‌های تخصصی این استان ابراز انتقاد کرد.

علی‌حسن نوروزی گفت: برخی مدیران به جای این‌که خودشان در نشست‌ها حضور داشته باشند معاونین و در بسیاری از موارد کارشناسان خود را به نشست‌ها و جلسات می‌فرستند که در روند برنامه‌ها و تصمیم‌‌گیری خلل ایجاد می‌شود.

انتهای پیام/۲۵۷۱/ی۳۰

منبع : فارس نیوز