زارعی توجه به ضرورت‌های کشور را مهمترین اولویت دولت دانست و گفت: دولت جدید بر اقتصاد، اشتغال و سیاست خارجی تمرکز بیشتری داشته باشد.

غلام محمد زارعی

غلام محمد

سایت مردم استان ( ک و ب): غلام محمد زارعی در گفت‌وگو با خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» در یاسوج، با اشاره به اولویت های دولت جدید بیان داشت: دولت جدید روی دو موضوع متمرکز است که موضوع همه مردم کشور است.

وی بهبود وضعیت اقتصادی و معیشت مردم را یک از موضوعات مورد توجه دولت جدید دانست و گفت: توجه به و وضعیت معیشت مردم، کنترل تورم، جلوگیری از افزایش قیمت ها از اولویت های دولت جدید قرار گیرد.

 

نماینده در مجلس افزود: عملکرد اقتصادی دولت به گونه ای باید باشد که در نتیجه سیاست های اقتصادی، افزایش ارزش پول ملی کشور و جلوگیری از کاهش بیش از اندازه ارزش پول ملی محقق شود.

زارعی دومین بحث مهم در دولت جدید را  موضوع دانست و گفت: دولت روی متمرکز خواهد شد تا بتواند در حوزه دیپلماسی خارجی، بحث مذاکرات هسته ای و مسائل مربوط به تحریم ها که نقش مستقیمی در مسائل اقتصادی ما ایفا کرد به نحو مطلوبی ورود پیدا کند.

وی به لزوم تمرکز دولت بر مسائل و نیاز های ضروری کشور تاکید کرد و گفت: اگر دولت بتواند روی موضوعات مهم کشور و مشکلاتی که الان ضروری است و مطالبات همه مردم است متمرکز شود و این مشکلات را حل و فصل کند، بالطبع با بهبود شرایط اقتصادی و برداشتن تحریم ها زمینه برای جهش های بعدی آماده خواهد شد.

رئیس مجمع نمایندگان را یکی دیگر از مباحث مهمی دانست که مطالبه جدی افراد زیادی در جامعه است و باید توجه ویژه ای به آن شود.
 

زارعی افزود: منظور از ایجاد اشتغال صرفا شغل دولتی نیست و این نگاه به اشتغال  با افزایش تولید و به حرکت در آمدن چرخه های تولیدی و سرمایه گذاری در حوزه های مختلف از جمله صنعت می تواند اشتغال مورد نظر را بدست آورد.

وی به لزوم تعامل دولت و مجلس اشاره کرد و گفت: یکی از دغدغه های اصلی مقام معظم رهبری در سال های اخیر همدلی، هماهنگی و هم افزایی مسئولان با هم بود هر چند این خواسته رهبر معظم انقلاب در گذشته مورد توجه همه دلسوزین نظام بود؛ اما در حد انتظار ایشان تحقق پیدا نکرد که امیدواریم در شرایط موجود این موضوع تحقق پیدا کند.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس خاطرنشان کرد: اکثریت مجلس بنا بر این دارند که تعامل حداکثری ضمن حفظ شان دستگاه قانونگذار کشور با دولت داشته باشند و با توجه به ضررت هایی که وجود درد باید این همدلی و همراهی صورت بگیرد تا اولویت ها کشور با همفکری و همکاری این دو قوه سامان پیدا کند.