بزرگواری تاکید کرد که مسوولان اداره کل جهادکشاورزی کهگیلویه و بویراحمد نمی بایست فرصت کنونی برای رفع مشکلات کشاورزان این استان را از دست دهند و بطور مستمر و شبانه روزی در این ارتباط برنامه ریزی های لازم را داشته باشند

: نماینده کهگیلویه ، بهمئی ، چرام و لنده در مجالس هشتم و نهم شورای اسلامی از مسوولان اداره کل جهاد کشاورزی خواست تلاش های خود برای جذب اعتبارات بویژه اعتبارات حوزه عمرانی را دوچندان کنند.

” حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی محمد بزرگواری ” در گفت و شنود اختصاصی با عصردنا به تشریح آخرین مصوبات کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس نهم شورای اسلامی پرداخت و تاکید کرد که مسوولان اداره کل جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تمامی تلاش خود برای جذب اعتبارات بویژه حوزه عمرانی بیشتر نموده و در این زمینه خستگی به خود راه ندهند.

وی گفت: پیشنهادات کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس نهم شورای اسلامی در کمیسیون تلفیق به تصویب رسیده و مسوولان اداره کل جهادکشاورزی کهگیلویه و بویراحمد برای تخصیص اعتبارات موردنیاز حوزه خود می بایست فعالیت خود را دوچندان نموده و منتظر تخصیص اعتبارات از سوی وزارتخانه خود نباشند.

عضو کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجالس هشتم و نهم شورای اسلامی ، تخصیص و جذب اعتبارات بیشتر حوزه جهادکشاورزی کهگیلویه و بویراحمد را بسته به فعالیت مستمر مسوولان این اداره کل دانست.

بزرگواری افزود: هرچه میزان فعالیت مسوولان جهادکشاورزی کهگیلویه و بویراحمد برای جذب اعتبارات بیشتر باشد بدون شک تخصیص اعتبارات از سوی مرکز نیز بیشتر خواهد بود.

نماینده کهگیلویه ، بهمئی ، چرام و لنده در مجلس نهم شورای اسلامی از تامین اعتبار چهارهزار میلیارد ریالی از محل فروش اموال شرکت ها و سهم الشرکه وزارت جهادکشاورزی برای افزایش سرمایه صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی و شهرک های کشاورزی براساس پیشنهاد کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی این مجلس خبرداد.

وی گفت: براساس مصوبه کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس نهم شورای اسلامی ، دولت به پرداخت سهم کارفرما برای بیمه کشاورزان که دارای پنج کارگر هستند ملزم شده است.

بزرگواری افزود: اعتبار پیش بینی شده برای بیمه کشاورزان در این ” بند ” حدود سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ، تخصیص اعتبار لازم برای مهار آب های مرزی ، پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به کشاورزان باهدف برقی نمودن چاههای آبی از طریق انرژی های جدید و اصلاح ماده موردنظر دولت برای تخصیص اعتبارات موردنیاز آبیاری تحت فشار را از دیگر مصوبات کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس نهم شورای اسلامی برشمرد.

وی گفت: براساس مصوبه کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس نهم شورای اسلامی از این به بعد دولت مکلف است ۸۵ درصد اعتبارات هزینه ای آبیاری تحت فشار را پرداخت و تنها ۱۵ درصد اعتبارات این مصوبه از سوی کشاورزان پرداخت می شود.

بزرگواری تاکید کرد که مسوولان اداره کل جهادکشاورزی کهگیلویه و بویراحمد نمی بایست فرصت کنونی برای رفع مشکلات کشاورزان این استان را از دست دهند و بطور مستمر و شبانه روزی در این ارتباط برنامه ریزی های لازم را داشته باشند.

پایان پیام

منبع : عصردنا