مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: خدمات‌رسانی به عشایر مناطق سردسیر و گرمسیر استان با تمام امکانات در حال انجام است.

مجید علی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در با اشاره به تلاش امور عشایر برای خدمات‌رسانی به عشایر گفت: عشایر نیز از گذشته تاکنون به عنوان تولیدکننده نقش مهمی در اقتصاد و کشور داشته‌اند و خدمات‌رسانی به این قشر از جامعه دارای ارزش دوچندانی است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر عشایر کهگیلویه و بویراحمد بالغ بر یک میلیون راس دام در اختیار دارند، عنوان داشت: با حمایت از عشایر در همه شرایط می‌توان به افزایش تولیدات عشایری کمک کرد.

توزیع سوخت در مناطق عشایری انجام گرفته و سعی ما بر این است که اگه کمبودی در برخی مناطق احساس شد در کمترین زمان ممکن نسبت به توزیع سوخت مورد نیاز عشایر اقدام کنیم.

وی ادامه داد: در مناطق سردسیری استان شامل شهرستان‌های بویراحمد و دنا سه تانکر سوخت رسانی اقدام به توزیع سوخت می کنند و در مناطق گرمسیری نیز کار سوخت‌رسانی به خوبی در حال انجام است.

علی‌پور با بیان اینکه به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی خدمات قابل توجهی به عشایر شده است، اذعان داشت: به دلیل شرایط جغرافیای استان، هنوز جای کار برای عشایر زیاد است و مسئولان دستگاه‌های مختلف باید عزم خود را برای خدمت هرچه بیشتر به عشایر جزم کنند.

وی گفت: تولیدات عشایر ما در زمینه‌های مختلف دامی و صنایع دستی زبانزد بوده که لازم است حمایت از آن‌ها برای تولید بیش از گذشته شود.

این مسئول با اشاره به لزوم خدمات‌رسانی بیشتر از جمله در زمینه بهسازی جاده‌های عشایری و آبرسانی، به سایر نیازها اشاره کرد و گفت: ساماندهی مناطق عشایری، افزایش بهره‌وری از منابع آبی و خاکی از سایر خدماتی است که باید در این خصوص تلاش و همت بیشتری برای توسعه آن‌ها از خود نشان دهیم.

علی‌پور افزود: به‌رغم مشکلات متعددی که در سال‌های اخیر برای عشایر در اثر خشکسالی به وجود آمد، هیچ خللی در عزم و اراده عشایر در زمینه تولید محصولات دامی به وجود نیامد و آنها با تلاش و همت مثال‌زدنی بر این مشکلات فائق آمدند و روز به روز بر میزان تولیدات خود می‌افزایند.

وی با بیان اهمیت و تاثیرگذاری تولیدات عشایر از تولید صنایع دستی در توسعه اقتصادی و فرهنگی جامعه عشایری کهگیلویه و بویراحمد دستگاه‌های دولتی و بانک‌ها باید در این زمینه حمایت بیشتری از عشایر داشته باشند.

علی‌پور یکی از اقداماتی که می‌تواند به پویایی تولید و اقتصاد در عشایر کمک کند را ایجاد تشکل‌های عشایری و بسط و گسترش آنها دانست و گفت: در این دوره تمام تلاش خود را در زمینه فعال کردن و راه‌اندازی چنین تشکل‌هایی خواهیم کرد.

انتهای پیام/۸۲۰۰۸/ب۳۰

منبع : فارس نیوز