رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: حدود ۳۰ درصد از واحدهای استان راکد هستند و تلاش‌ها در خصوص ورود مجدد این واحدها به چرخه تولید در حال انجام است.

به گزارش خبرگزاری فارس از ، صبح امروز صنعتگران، معدنکاران، اصناف و بازاریان به مناسبت دهه تولید ملی و روز ملی صنعت و معدن با نماینده ولی‌فقیه در دیدار کردند.

داریوش دیودیده در این نشست با بیان اینکه پس از ادغام وزارتخانه‌های صنایع و معادن و بازرگانی از روز ۱ تیرماه (روز اصناف) تا روز ۱۰ تیرماه (روز ملی صنعت و معدن) به نام دهه تولیدی ملی نام‌گذاری شده است، افزود: در این دهه برنامه‌های متعددی در حوزه صنعت، معدن و تجارت انجام خواهد گرفت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: مجموعه هم‌خانواده صنعت و تجارت استان به نمایندگی از دولت تدبیر و امید در استان رسالت توسعه صنعتی را برعهده دارند و در قبال ایجاد واحدهای صنعتی، معدنی و تجاری و ایجاد اشتغال و رفع بیکاری و تامین نیازهای مردم اتفاقات خوبی بوجود خواهد آمد.

دیودیده با اشاره به تأمین بخش عمده‌ای از نیازهای کهگیلویه و بویراحمد از منابع بیرون استان اظهار داشت: باید تلاش و پیگیری مضاعف در راستای تأمین این نیازها از فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی خود استان صورت گیرد.

وی افزود: در حوزه تجارت و بازرگانی و علی‌رغم تلاش‌های انجام شده متاسفانه تجار توانمند در کهگیلویه و بویراحمد وجود ندارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در ادامه با بیان این‌که ۷۰۰ واحد صنعتی و ۹۰ واحد معدنی در استان وجود دارد، افزود: حدود ۳۰ درصد این واحدها راکد هستند و تلاش‌ها در خصوص ورود مجدد این واحدها به چرخه تولید در حال انجام است.

دیودیده خاطر‌نشان کرد: ۴۰۰ طرح صنعتی در سطح استان در حال اجرا است که با بهره‌برداری از این واحدها تحرکی قابل قبول در عرصه تولید و ایجاد فرصت‌های شغلی انجام خواهد گرفت.

وی در ادامه با اشاره به وجود ۲۰ هزار واحد صنفی در سطح استان، از دیگر برنامه‌های خود را ساماندهی اتاق‌های اصناف استان با توجه به نقش مهم در ایجاد فرصت‌های شغلی با هزینه اندک دانست.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد افزود: ۳۷ هزار تن گندم توسط شرکت غله و خدمات بازرگانی خریداری شده و بخش عمده‌ای از مطالبات کشاورزان نیز پرداخت شده است.

وی عمده مشکلات مجموعه صنعت استان را عدم پیشینه کار و فعالیت صنعتی در استان، کمبود زیرساخت‌های و شرایط لازم جهت حرکت مورد نظر توسعه‌ای، عدم وجود مراکز مشاوره‌ای و خدماتی و تعمیراتی مناسب، سخت‌گیری‌های زیاد در بحث بروکراسی اداری، فقدان زیرساخت‌های لازم از جمله حمل و نقل در جهت توسعه صادرات دانست.

دیودیده با اشاره به اینکه فضای کار و فعالیت‌های اقتصادی و صنفی باید بیش از پیش رنگ و بوی اسلامی بگیرد، خاطرنشان کرد: جهت به ثمر رسیدن تلاش‌ها، همدلی، تعامل و مشارکت مردمی در مباحث سرمایه‌گذاری و دیگر موارد به جد انجام گیرد.

انتهای پیام/۸۲۰۰۹/ل

منبع : فارس نیوز