یاسوج – ایرنا- استاندار کهگیلویه وبویراحمد ایثاروشهادت را مهمترین راهبرد و بلکه گفتمان اصلی مذهب تشیع در طول تاریخ دانست و گفت: انقلاب اسلامی ایران نیز با ترویج و تقویت همین فرهنگ ناب تاکنون در مقابل تمامی توطئه ها و ترفندهای شوم دشمنان ایستاده است.

به گزارش خبرنگارایرنا، سید موسی خادمی روز پنجشنبه در یادواره سرداران و ۲۹ شهید روستای ده برافتاب بویراحمد افزود: چنانچه استکباروغرب بارها اعلام کرده اند که گزینه های مختلفی بر روی میز دارند ایران اسلامی نیز با افتخار مهمترین گزینه پیروزی درهر نبردی را نیز فرهنگ شهادت طلبی و ایثار می داند.

وی با بیان اینکه تداوم و نگه داشت این فرهنگ در هربرهه ای از زمان ضروی است، یادآور شد: برگزاری چنین یادواره هایی از جمله مولفه های اساسی در راستای تقویت فرهنگ شهادت و ازخودگذشتگی در جامعه است.

خادمی با تاکید بر اینکه قطار حرکت توسعه یافتگی ایران اسلامی امروز با اقتدار، بالنده تر و پویاتر از گذشته در حال حرکت است، اظهار کرد: شهدا و ایثارگران در هشت سال دفاع مقدس و درسایر عرصه های مبارزاتی با نثار خون خود هویت و فرهنگ غنی این مرزو بوم را به جهانیان نشان دادند.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: ایران اسلامی اکنون یک از مقتدرترین و با افتخارترین کشورهای منطقه و حتی جهان محسوب می شود و هر تصمیمی در منطقه خاورمیانه بدون حضور و دخالت ایران محکوم به شکست است.

وی ابراز داشت: امروز به اذعان بسیاری از تحلیل گران و کارشناسان سیاسی و به برکت خون شهدا و جانفشانی جانبازان ایران اسلامی اکنون از امن ترین کشورهای منطقه و حتی جهان محسوب می شود.

خادمی ترویج فرهنگ ایثارو شهادت را مهمترین و ضروری ترین نیاز جامعه دانست و گفت: همان گونه که اساس انقلاب اسلامی با تاسی از فرهنگ ناب عاشورا و شهادت بنا گذاشته شده بقا و تداوم آن نیز بستگی کامل به این مهم دارد.

وی تصریح کرد: البته ایران دارای ظرفیت های متعدد و غنی در حوزه های مختلف است ولی هیچ یک از آنها به اندازه فرهنگ شهادت موجب اقتدار این نظام الهی نشده است.

خادمی به برخی اهداف و ماموریت های اصلی شهدا در طول تاریخ تشیع و انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: ایجاد رضایت پروردگار یکی از مهمترین اهداف شهدا بوده است.

وی افزود: عزت بخشی به اسلام ، قرآن و برآورده کردن شعارها و آرمان های اصلی و تلاش برای احیای فرهنگ انسانیت از سایر اهداف و ماموریت های شهدا در مبارزات و از خودگذشتگی آنان بوده است.

خادمی یکی از مهمترین دستاوردهای بزرگ جمهوری اسلامی را ولایت مطلقه فقیه به عنوان ستون و خیمه گاه نظام دانست و یادآور شد: مهمترین شاخص در تقویت و بقای این نظام تبعیت از ولایت و رهبری است.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد به برخی افراط گری ها در موضوع ولایت ، ارزشها و آرمان های اصلی انقلاب اشاره کرد و افزود: جلوتر از رهبری حرکت کردن و فاصله گرفتن از این اصل مهم در بسیاری از امور به هیچ وجه پذیرفتنی نیست و اعمال این شیوه جفای بزرگی در حق ولایت محسوب می شود.

وی ابراز داشت: نباید شهدا و برخی از ارزش های اصلی نظام را محدود و محصور به گروه و جناح خاصی نسبت داد.

۶۷۱/۷۵۳۰

انتهای پیام /*

Contact the editor: <a href="mailto:' newsroom@.ir

منبع : خبرگزاری ایرانا