رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گچساران گفت: یکی از محوری‌ترین و مهم‌ترین دغدغه‌های دانشجویان، بحث تعطیلی کلاس‌ها در وقت اقامه نماز بوده که باید توسط استادان رعایت شود.

 جلسه هم‌اندیشی فرهنگی هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان با حضور اعضای هیئت علمی در سالن کنفرانس این واحد دانشگاهی و با هدف استفاده از نظرات، پیشنهادات و بیان انتقادات اعضا برگزار شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گچساران در این جلسه اظهار داشت: یکی از رویکردهای جدی حاکم بر روح واحد گچساران رویکرد فرهنگی است.

آرمین محمودی بیان کرد: از جمله مباحثی که انتظار فعالیت‌های مطلوب را از این واحد دانشگاهی افزایش داده، کسب مقام برتر اقامه نماز در سطح کشور توسط واحد گچساران است.

وی تصریح کرد: به همین دلیل و با توجه به اهمیت موضوع، از اعضای هیئت علمی و مدیران گروه انتظار می‌رود در این زمینه توجه بیشتری داشته باشند و بخشنامه‌های مربوطه را اجرایی کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گچساران خاطرنشان کرد: یکی از محوری‌ترین و مهم‌ترین دغدغه‌های دانشجویان، بحث تعطیلی کلاس‌ها در وقت اقامه نماز بوده که باید در این زمینه تصمیم‌گیری شود.

حجت‌الاسلام کیامرز مؤمنی‌مجد اظهار داشت: حمایت از فعالیت‌های پژوهشی مرتبط با اقامه نماز از اهمیت زیادی برخوردار بوده و می‌تواند راهکارهای مناسبی برای بهینه‌سازی کارها فرا روی تصمیم‌سازان بگذارد.

دفاع از فرهنگ غنی شیعه بر عهده همگان است

معاون دانشجویی این واحد دانشگاهی نیز در این جلسه با تأکید بر این‌که ما تحت‌الشعاع فرهنگ هستیم، اذعان داشت: برخی فکر می‌کنند فقط رشته معارف اسلامی باید به تبلیغ دین بپردازد بلکه دفاع از فرهنگ غنی شیعه بر عهده همه ما است.

حجت‌الاسلام اظهار کرد: نماز یکی از مسائلی است که برای بشریت منفعت دارد و ما در مقابل فعالیت‌های فرهنگی مسئول هستیم و باید حرکت مؤثری انجام دهیم.

وی ادامه داد: اگر اعضای هیئت علمی به نماز بپردازند الگوی خوبی برای دانشجویان می‌شوند.

مدیر گروه معارف اسلامی تصریح کرد: بحث اقامه نماز فراتر از بخشنامه است و نباید با دید بخشنامه‌ای به آن پرداخت.

منبع: فارس