یاسوج ۲۴:حجت الاسلام و‌المسلمین سید‌علی‌اصغر حسینی در خطبه‌ های این هفته نماز جمعه یاسوج اظهار داشت: رفع مشکلات مردم نعمت بزرگی بوده که خداوند به ارزانی داشته و باید قدر این را بدانند و هیچ مقامی برای خود جز نوکری برای مردم قائل نباشند.

وی با تاکید بر اینکه مدیران ادارات قدر فرصت خدمتگذاری به مردم را بدانند افزود: مسئولان ادارات و نهادهای دولتی نباید از حضور ارباب رجوع‌ خسته و یا ناراحت شوند بلکه باید با نیکی با این افراد برخورد کرده و به‌ فکر گره گشایی و رفع مشکلات باشند.

حسینی با تسلیت رحلت پیامبر اکرم (ص) ادامه داد: یکی از بزرگترین حوادث تلخ بشری رحلت پیامبر عظیم شان اسلام (ص) بوده زیرا این روز برای مسلمانان روز یتیمی بوده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه رحلت پیامبر بزرگ اسلام (ص) و تشکیل حکومت نشان داد از جدا نیست خاطر نشان کرد: اینکه برخی فکر کنند دین از جداست به طور کامل در اشتباه هستند.

حسینی یکی از افتخارات ملت ایران را پذیرفتن دین مبین اسلام بعد از ظهور و بروز این دین دانست و افزود: امروزه دین باوری و محب اهل بیت بودن یکی از مهمترین ویژگی مردم ایران اسلامی است.

حسینی با اشاره به اول ربیع‌الاول روز هجرت پیامبر از مکه به مدینه تصریح کرد: در این شب مشرکان قریش نقشه شهادت پیامبر را کشیدند ولی با خوابیدن امام علی(ع) در بستر پیامبر بزرگ اسلام دین مبین اسلام پایدار ماند و از بین نرفت.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تبریک هفته بسیج گفت: دریادلی، ایثار و از خودگذشتی از ویژگی بسیجیان بوده و به طور حتم تا روحیه بسیج و بسیجی در این سرزمین وجود دارد انقلاب اسلامی پایدار می‌ماند.

حسینی با اشاره به وقوع زلزله در استان کرمانشاه و کشته شدن برخی از هم‌وطنان در این حادثه گفت: امیدوارم مردم ایران عزیز از جمله استان کهگیلویه و بویراحمد در زمینه اهدا کمک‌های لازم از جمله کمک‌ های نقدی دریغ نکنند تا در کمترین زمان ممکن روند عادی زندگی در این مناطق جریان پیدا کند./تسنیم