مسئول بسیج دانشجویی استان دانشجویان بسیجی استان را ۴۰ درصد دانشجویان دانست و گفت: دانشگاه های استان مقام نخست کشور را برای حضور دانشجویان در تشکل بسیج دارند.

سایت مردم استان (ک و ب)؛ شب گذشته در مراسم تجلیل از دانشجویان فعال بسیجی در همایش شکوه هجرت، همزمان با سالروز تشکیل دانشجویی اظهار داشت: سالروز تشکیل بسیج به فرمان امام خمینی(ره) در تاریخ ۵آذر ۱۳۵۸ صادر شد که این یکی از الطاف الهی به ملت ایران بود.

فرمانده استان در ادامه یکی از بزرکترین تشکیلات در کشور را عنوان کرد و افزود: در مراکز آموزش عالی سراسر کشور ۳ هزار و ۵۰۰ رده در فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به حضور دانشجویان بسیجی در دوران دفاع مقدس، بیان داشت: در حماسه هشت سال دفاع مقدس ۵ هزار دانشجو جان خود را تقدیم اسلام و انقلاب کردند که از این تعداد ۸۱ شهید متعلق به استان کهگیلویه و بویراحمداست.

مثنوی تصریح کرد: یک میلیون از دانشجویان فارغ‌التحصیل کشور در قالب بسیج دانشجویی حضور رسمی داشته‌اند و در حال حاضر نیز یک میلیون نفر دیگر یعنی یک چهارم از جمعیت دانشجویی کشور عضو این تشکل هستند.

فرمانده بسیج دانشجویی استان حضور ۲۰ هزار دانشجوی بسیجی در استان کهگیلویه و بویراحمدی را یکی از افتخارات دانست و بیان داشت: از این رو و با در نظر گرفتن تعداد دانشجویان استان و میانگین آن‌ها نسبت به سایر مراکز آموزش عالی استان ما برای حضور در تشکل بسیج دانشجویی در کشور مقام نخست را دارد.

وی با اشاره به حضور ۴۰ درصدی دانشجویان استان در بسیج دانشجویی ابراز داشت: بسیج دانشجویی در کل کشور هزار و ۹۰۰ گروه جهادی دارد که در روستاها و مناطق محروم خدمات‌رسانی می‌کنند و از این میان ۱۸ گروه جهادی فعال از آن استان کهگیلویه و بویراحمد است.

مثنوی در پایان به حضور تعداد ۵۰۰ دانشجو درقالب  ۱۸ گروه جهادی تابستان امسال و هشت ماه گذشته از سال خدمات ارزنده‌ای را در مناطق محروم انجام داده اند اظهار کرد: مرمت و بازسازی ۱۰باب مدرسه، ۱۰باب مسجد و ارائه خدمات پزشکی و دندانپزشکی به بیش از ۱۰۰۰ نفر از جمله کارهایی صورت گرفته در اردوهای جهادی بوده است.