دبیر کاروان اربعین دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد: ثبت‌نام هزار و صد و هفتاد نفر از دانشجویان استان برای پیاده روی اربعین در کاروان دانشجویی امید ثنائی‌ مهر دبیر کاروان اربعین دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد از ثبت نام هزار و صد و هفتاد نفر از دانشجویان استان برای پیاده روی اربعین در کاروان دانشجویی […]

دبیر کاروان اربعین دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد:

ثبت‌نام هزار و صد و هفتاد نفر از دانشجویان استان برای پیاده روی اربعین در کاروان دانشجویی

امید ثنائی‌ مهر دبیر کاروان اربعین دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد از ثبت نام هزار و صد و هفتاد نفر از دانشجویان استان برای پیاده روی اربعین در کاروان دانشجویی استان خبر داد.

وی افزود: کاروان دانشجویی اربعین زیر نظر قرارگاه شهید علم الهدی استان می باشد. اعضای این قرارگاه رؤسای محترم همه دانشگاه ها ، مسئول محترم دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان و مسئول بسیج دانشجویی استان می باشند. طبق مصوبه این قرارگاه، ظرفیت هر دانشگاه برای اعزام اربعین تعیین و بسیج دانشجویی مدیریت ثبت‌نام و اعزام را به عهده خواهد داشت.

ظرفیت هر دانشگاه برای اعزام به اربعین حسینی به شرح زیر است:

دانشگاه دولتی یاسوج ۱۲۰ نفر

دانشگاه علوم پزشکی ۱۰۰ نفر

دانشگاه فرهنگیان ۴۰ نفر

دانشگاه آزاد اسلامی ۴۰ نفر

دانشگاه پیام نور ۱۲ نفر

دانشگاه علمی کاربردی ۱۲ نفر

دانشگاه فنی و حرفه ای ۱۲ نفر

دانشگاه‌ های دهدشت و گچساران ۴۰ نفر

تعداد دانشجویان اعزامی به پیاده روی اربعین در کاروان دانشجویی ۴۰۰ نفر می باشد و هزینه تمام شده برای حضور دانشجویان در این کاروان یک میلیون و نهصد هزارتومان است که از این مقدار، دانشگاه ها در خصوص هزینه اعزام دانشجویان مطابق مصوبه وزارت علوم و بهداشت، تا مرز مساعدت خواهند نمود.

دبیر کاروان اربعین دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه وام دانشجویی تنها به کسانی تعلق خواهد گرفت که در کاروان دانشجویی باشند، خاطرنشان کرد: با پیگیری های صورت گرفته و طبق مصوبه وزارت علوم و بهداشت تلاش بر این است که به هر دانشجو مبلغ دو تا سه میلیون تومان وام تعلق گیرد. تاکنون دانشگاه های علوم پزشکی، دولتی، فرهنگیان و آزاد این وام را پیگیری نموده اند و به زودی جزئیات پرداخت از طریق این دانشگاه ها اطلاع رسانی خواهد شد. متاسفانه وام دانشگاه های فنی، پیام نور و علمی کاربردی تاکنون قطعی نشده است.

ثنائی‌مهر در خصوص‌ مراحل بعدی ثبت‌نام و نکات لازم الرعایه عنوان داشت:

همه دانشجویان میبایست در سامانه سماح ثبت‌نام نمایند و همچنین تهیه‌ی پاسپورت با خود دانشجویان است و باید نسبت به اخذ آن سریعا اقدام نمایند؛

دانشجویان پسر جهت حل مسئله خروج از کشور می بایست در سامانه سخا ثبتنام نمایند و هزینه ثبتنام ۹ هزارتومان می باشد که در سامانه سخا پرداخت خواهند کرد.(آموزش آن در پیج می باشد)

لازم به تذکر است که با توجه به وضعیت کرونایی و دستورالعمل های بهداشتی تزریق حداقل دو دوز واکسن الزامی می باشد.

دبیر کاروان اربعین دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد: قرعه کشی دانشجویان با توجه به سهمیه های اعلامی روز جمعه مورخ ۲۱/۵/۱۴۰۱ صورت خواهد گرفت و با برگزیدگان تماس خواهند گرفت.

مدارک مورد نیاز برای ثبتنام نهایی:

پاسپورت

دو قطعه عکس

پرینت سامانه سخا

پرینت سامانه سماح

پرداخت هزینه به مبلغ یک میلیون و پانصد هزارتومان

زمان ثبتنام نهایی و تحویل مدارک از تاریخ ۲۲/۵/۱۴۰۱ لغایت ۱/۶/۱۴۰۱ می باشد.

وی ادامه داد: اعزام کاروان اربعین دانشجویی در تاریخ ۱۷ شهریورماه و به مدت ۸ روز صورت خواهد گرفت. هماهنگی های لازم با آموزش دانشگاه ها جهت همکاری با دانشجویان صورت پذیرفته است.

ثنائی مهر ضمن اشاره به اینکه دانشجویان گرامی میتوانند برای کسب اطلاعات بیشتر و پاسخ به سؤالات احتمالی به دفاتر بسیج دانشجویی دانشگاه های استان و یا ناحیه دانشجویی واقع در شهدای ۵ مراجعه نمایند افزود:

اطلاعات مربوط به کاروان اربعین در صفحه اینستاگرام هیئت جامع دانشگاهیان به نشانی heyatjame بارگزاری خواهد شد.

سید مسعود پرهیزگاری