امام جمعه چرام گفت: تزلزل سیاسی و اعتقادی در سطح جامعه، حاصل بی‌تفاوتی به امر به معروف و نهی از منکر است.

به گزارش خبرگزاری فارس از چرام، حجت‌الاسلام جعفر طزری ظهر امروز در جمع دانش‌آموزان دبیرستان شهید بهشتی چرام با اشاره به سالروز شهادت دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه، اظهار کرد: شهید مفتح کسی بود که وقتی دید در دانشگاه‌های ما برخی از اساتید غرب‌زده و بی‌دین در تلاش هستند تا نسل جوان و دانشگاهی ما را به انحراف ببرند، وظیفه خود دانست تا از حوزه نقل مکان کند و به دانشگاه و پایگاه علم بیاید و به هدایت دانشجویان بپردازد.

امام جمعه چرام اضافه کرد: شهادت برای ما افتخاری است و ما هرگز از شهادت و مرگ هراسی نداریم ولی دشمنان ما وقتی که از لحاظ منطق عقب می‌افتند راهی به جز ترور بزرگان ما ندارند و متوسل به زور می‌شوند.

وی افزود: روز وحدت حوزه و دانشگاه یعنی اینکه حوزه‌ها از علوم عقلی دانشگاه استفاده کنند و علم همراه با معنویت باشد.

این مسئول در ادامه با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در دین اسلام، به ذکر دیدگاه امام علی (ع) در این خصوص پرداخت و عنوان داشت: امر به معروف و نهی از منکر که تبیین تحقق معروف‌ها به شمار می‌رود، نه تنها هدف و غایت دین است بلکه می‌توان با آن میزان مشروعیت حکومت‌ها را محک زد.

حجت‌الاسلام طزری امر به معروف و نهی از منکر را یک فریضه بنیادین و اجتماعی سازمان‌یافته دانست و افزود: این موضوع پدیده‌ای فردی و اتفاقی نیست.

وی ترس و طمع را از عوامل برجسته ترک این فریضه الهی برشمرد و با اشاره به قیام اباعبدالله(ع)، گفت: انگیزه این قیام تحقق امر به معروف و نهی از منکر بود و ما شاهد هستیم که پس از اینکه قرن‌ها از آن حادثه می‌گذرد، رنگ و بوی این فریضه و پیام آن بیش از پیش در سطح جوامع اسلامی مشهود است.

خطیب جمعه چرام تزلزل سیاسی و اعتقادی در سطح جامعه را مرهون بی‌تفاوتی نسبت به این فریضه دانست.

گفتنی است در پایان به پنج نفر از دانش‌آموزانی که به سوالات مطرح شده پاسخ دادند، جوایزی اهدا شد.

انتهای پیام/۸۲۰۰۲/غ۳۰

منبع : خبرگزاری فارس