فرمانده نیروی انتظامی شهرستان لنده گفت: خانواده‌ها باید بدانند وقتی کودکانشان از پلیس گریزان باشند مانع از قانون‌مداری آن‌ها در آینده می‌شود و نباید کودکان را از پلیس ترساند.

به گزارش خبرگزاری فارس از لنده، یزدالله پور صمد در حاشیه برگزاری کلاس‌های قانون‌مداری کودکان و  جمع خانواده‌های کودکان در مهدهای کودک گفت: یکی از مشکلاتی که امروزه خانواده‌ها و نیروی انتظامی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند گریزان بودن کودکان از پلیس است.

وی افزود: خانواده‌ها ناخواسته برای این‌که فرزند خود را وادار به انجام کار خاصی بکنند و یا از انجام عمل خاصی آن‌ها را باز دارند، آن‌ها را از پلیس می‌ترسانند و چهره بسیار نامطلوب و غیر دوست‌داشتنی برای پلیس ترسیم می‌کنند که این در آینده باعث فرار کودکان امروز از پلیس و قانون می‌شود.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان لنده گفت: برقراری رابطه دوستانه با کودکان امری است که در سال‌های اخیر با همکاری نهادهای مختلفی از جمله سازمان بهزیستی و آموزش و پرورش صورت می‌پذیرد.

وی به اجرای طرح های مختلف در این راستا اشاره کرد و گفت: قانون‌مداری و آشنایی با قانون باید از کودکی در افراد نهادینه شود.

وی مهدهای کودک را فرصت مغتنمی برای آموزش قانون و قانون‌مداری عنوان کرد و گفت: نیروی انتظامی آمادگی کامل خود را برای آموزش قانون به کودکان و دانش‌آموزان در سنین مختلف اعلام دارد و از خانواده‌ها انتظار دارند که در این زمینه همکاری لازم را با نیروی انتظامی و پلیس داشته باشند.

انتهای پیام/۸۲۰۱۳/خ۲۰

منبع : خبرگزاری فارس