هیئت‌های مذهبی شهر چرام با تجمع در مرکز این شهر و در حالی که این مراسم از شبکه استانی دنا پوشش خبری داده می‌شد، به عزاداری و سینه‌زنی پرداختند.

به گزارش خبرگزاری فارس از چرام هیئت‌های مذهبی شهر چرام با تجمع در مرکز این شهر و در حالی که این مراسم از شبکه استانی دنا پوشش خبری داده می‌شد، به عزاداری و سینه‌زنی پرداختند.

 

مردم شهرستان چرام در دسته‌های سینه‌زنی و هیئات مذهبی در میدان مرکزی این شهر تجمع کرده و در غم و عزای سرور و سالار شهیدان به سر و سینه زدند.

 

حجت‌الاسلام جعفر طزری در این مراسم ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه حزن و اندوه اهل بیت (ع) اظهار کرد: ماه محرم فرصت مناسبی است تا بار دیگر در پیام‌های امام حسین (ع) و اهداف ایشان تامل کنیم و با جان تازه‌ای که از قیام امام حسین (ع) می‌گیریم، بتوانیم همچنان در مسیری که یک‌هزار و ۴۰۰ سال پیش برای ما ترسیم کردند قدم برداریم.

امام جمعه چرام اضافه کرد: اگر ما امروز حکومت اسلامی تشکیل داده‌ایم همه و همه را مرهون خون امام حسین (ع) و یاران باوفای او هستیم که به ما آموخت در هر شرایطی و زمانی که صداها در گلو خفه می‌شوند ،اگر اسلام در خطر باشد باید ایستاد و شعار ‹‹هیهات منا الذله›› را بلند کرد هرچند تمام عالم علیه ما باشند.

———————

گزارش از نسرین هاشمی

——————–

انتهای پیام/۸۲۰۰۲/ت۴۰/ظ۱۰۰۴

منبع : خبرگزاری فارس