یک سال قبل بود که هواپیمای تهران یاسوج سقوط کرد. خانواده جانباختگان این پرواز با تجمع اعتراضی در فرودگاه مهرآباد تهران، خواستار مشخص شدن مسببان این حادثه شدند.

به گزارش  یاسوج۲۴؛  نزدیک به یک سال قبل بود که هواپیمای تهران یاسوج سقوط کرد و بسیاری از خانواده‌های ایرانی را داغدار کرد. حالا با نزدیک شدن به سالگرد این حادثه، خانواده‌های جانباختگان سقوط هواپیمای تهران یاسوج امروز دوشنبه در تجمعی اعتراضی در فرودگاه مهرآباد تهران خواستار پاسخگویی مسئولان شدند.

خانواده جانباختگان همچنین بیانیه‌ای را هم به مناسب سالگرد این حادثه منتشر کردند. در این بیانیه آمده است: «هنوز داغ از دست رفتن فرزندان میهن در حوادثی همچون سانچی و پلاسکو التیام نیافته بود که بار دیگر بر اثر بی تدبیری و سهل‌انگاری مدیران صنعت هوایی کشور و در رأس آن شرکت هواپیمایی آسمان، ایران سیاه پوش غم تازه‌ای شد وسقوط هواپیمای مسافری شرکت آسمان در ارتفاعات سفیدپوش دنا در پگاه بیست و نهمین روز از بهمن ماه ۱۳۹۶، نبض شصت و‌شش زندگی را در یک قدمی بهار خاموش کرد و داغ و حسرتی جانکاه بر دل‌های بیقرار بازماندگانشان تا ابد بجا نهاد.

 

امروز، ما خانواده‌های جانباختگان آن پرواز ابدی و آن حادثه سراسر اندوه و باورنکردنی، گردهم آمده‌ایم تا ضمن نکوداشت یاد و خاطره آن عزیزان پر کشیده در نخستین سالروز عروج آسمانیشان، بار دیگر بر عزم و اراده خود در شناسایی مقصران ومسببان آن سانحه تاکید ورزیده و از دستگاه قضایی کشور تقاضا کنیم تا دراین مسیر، به دور از هیاهو‌های تبلیغاتی و هرگونه فشار از سوی افرادوگروه‌های زر و زور و در فضایی آرام وعدالت محور این خواسته‌ی مهم وبه حق ماخانواده‌ها را با جدیت پیگیری نماید، تا مبادا خدای ناکرده جای متشاکی و شاکی و یا مقصر و جانباخته عوض شود.

تجمع اعتراضی خانواده جانباختگان پرواز تهران- یاسوج/ انتشار بیانیه علیه سازمان هواپیمایی
هیچگاه از حافظه مردم ایران و از خاطر خانواده‌های جانباختگان محو نخواهد گشت ماه‌ها به زیر برف ماندن پیکر‌های عزیزانمان که نتیجه سوء مدیریت وعدم نظم وهماهنگی ارگان‌های امدادرسان کشور بود و نیز روز‌هایی که سازمان هواپیمایی کشور وشرکت آسمان با تلاش درجهت مبری کردن خود از این جنایت هولناک با اقدامات نسنجیده شان داغ داغدیدگان را دوچندان می‌کردند.

در پایان، باردیگر ما خانواده‌های جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای پرواز تهران – یاسوج دراین روز عزیز مراتب اصلی خواسته‌های خودرا اعلام داشته و هم پیمان میشویم تا در راستای تحقق آن‌ها از هیچ کوشش قانونی فروگذار نکنیم:

۱-روشن شدن حقیقت که کمترین و در عین حال مهمترین تسکینی خواهد بود بر آلام خانواده ها.
۲- محکومیت و مجازات مقصرین و مسببین حادثه‌ی سقوط هواپیما.
۳- احقاق حقوق قانونی وشرعی خانواده‌های جانباختگان مطابق با قوانین حقوقی کشور.»

 

یک سال قبل و در ۲۹ بهمن ماه، پرواز شماره ۳۷۰۴ هواپیمایی آسمان یک پرواز برنامه‌ریزی شده داخلی از مبدأ تهران به مقصد یاسوج داشت. این هواپیما بعد از ۵۰ دقیقه پرواز از تهران به سمت یاسوج در حوالی سمیرم بعد از اصابت به کوه دنا سقوط کرد. این حادثه در قله پازن پیر کوه دنا در جنوب روستای کهنگان از توابع پادنا در یکصد و بیست کیلومتری سمیرم رخ داد. طبق اعلام مدیر روابط عمومی هواپیمایی آسمان همه سرنشینان این پرواز کشته شدند. پیدا کردن لاشه این هواپیما حدود ۴۸ ساعت به طول انجامید. گزارش‌ها نشان می‌داد که این هواپیما در ۶ بهمن ماه همان سال هم با نقض فنی روبرو بوده و از نیمه راه به تهران بازگردانده شده بود.

 

 

 

منبع:رویداد۲۴

انتهایپیام/ح