یاسوج – ایرنا – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد تالار فرهنگی یاسوج را بزرگترین پروژه فرهنگی جنوب کشور خواند و گفت:این طرح ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

امین کمالوندی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:عملیات اجرایی پروژه تالار مرکزی یاسوج در سال ۸۵ با زیربنای ۲۳ هزار مترمربع و محوطه ۱۷ هزار متر مربعی آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه این پروژه در سه فاز اجرایی شده است، اظهار کرد: فاز اول آن با پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ درصد، فازدوم ۹۵ درصد و فاز سوم از پیشرفت ۸۰ درصدی برخوردار بوده و در مجموع پیشرفتی ۷۰ درصدی دارد.

کمالوندی عنوان کرد: تاکنون نازک کاری و سفت کاری هشت هزار و ۲۰۰ متر مربع از این طرح شامل دیوارهای داخلی و نمای ساندویچ پانل و اجرای سقف بام آن به میزان سه هزار و ۵۰۰ متر مربع انجام شده است.

وی سبک بودن سقف، عایق بودن در برابر حرارت و صوت و مقاومت در برابر زلزله را از ویژگی های مصالح به کار رفته در ساخت تالار مرکزی یاسوج اعلام کرد.

کمالوندی ابراز داشت: مبلغ قرارداد اولیه این پروژه که از نیمه دوم سال ۱۳۸۷ شروع شد حدود ۱۰۰ میلیارد ریال بوده که باتوجه به تورم به وجودآمده در طول مدت ساخت پروژه و پرداخت نشدن به موقع صورت وضعیت های پیمانکار از طرف کارفرما موجب شد تا میزان اعتبار قرار داد نخست کافی نباشد.

کمالوندی افزود: برای اتمام پروژه تالار مرکزی یاسوج اقدام به منعقد شدن قرارداد دوم به مبلغ ۵۱۰ میلیارد ریال با شرکت مربوطه انجام شد که تاکنون بابت آن هیچ مبلغی دریافت نشده است.

وی گفت: پیش بینی می شود فاز اول پروژه تالار مرکزی یاسوج تا پایان سال ۹۳ به بهره برداری برسد و فازهای دوم و سوم آن نیز با تامین اعتبار در سالهای آینده افتتاح و در اختیار هنرمندان قرار گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تالار مرکزی یاسوج برای فعالیت های هنری در سه بخش تئاتر، موسیقی و سینما ساخته شده است که با بهره برداری از آن شاهد رشد و شکوفایی بیش از پیش عرصه هنر کهگیلویه و بویراحمد خواهیم بود.

۶۷۱/۷۵۳۳

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبیر
<a href="mailto:' newsroom@.net

منبع : خبرگزاری ایرانا