جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد با تحصیلات عالی دانشگاهی و وجود ظرفیت های فراوان در حوزه های مختلف علمی، فرهنگی ، ورزشی ، اقتصادی و … مورد غفلت قرار گرفته اند و از توانایی و جوانی آنها استفاده مناسبی نمی شود.

به گزارش پایگاه خبری یاسوج ۲۴: جوانان استان با تحصیلات عالی دانشگاهی و وجود ظرفیت های فراوان در حوزه های مختلف علمی، فرهنگی ، ورزشی ، اقتصادی و … مورد غفلت قرار گرفته اند و از توانایی و جوانی آنها استفاده مناسبی نمی شود.

به طور قطع اگر این جوانان مستعد در خارج از استان کهگیلویه و بویراحمد و مرزهای کشور فعالیت می کردند تاکنون مقام های زیادی را کسب می کردند و شاهد افتخار افرینی بیش از پیش انها بودیم.

بی توجهی مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد از یک طرف و نبود امکانات و منابع مالی از سوی دیگر مانع پیشرفت جوانان این استان و ناشناخته ماندهن انها در سطح کشور و خارج از کشور شده است.

در زیر گفت و گوی پایگاه خبری یاسوج ۲۴، با یکی از این جوانان تحصیل کرده و ورزشکار کهگیلویه و بویراحمدی انجام داده ایم که با مهارت خاصی قادراست دریک دقیقه ۲۲۰ ضربه سر (هد) به توپ بزند و این در دنیای یک رکورد جهانی محسوب می شود.

در سال ۹۲ کشور امارت متحده عربی به ارسلان امیر خسروی پیشنهاد کرد رکورد ضربه سر در یک دقیقه ام را درمقابل پذیرش وبازی درباشگاه العین امارات به نام جعلی خلیج عربی بپذیرد که این پیشنهاد آنها را با قاطعیت رد کرد.

در زیر گفت و گویی را با این جوان وطن دوست و غیور کهگیلویه و بویراحمدی انجام داده ایم که از منظر مخاطبان گرامی می گذرد.

ابتدا خودتون رو معرفی کنید و تحصیلات شما در چه مقطعی است؟

، دارای مدرک تحصیلی دکترای دامپزشکی و در رشته ورزشی فوتبال و فوتسال، حرکات نمایشی با توپ (هد زدن) مشغول به فعالیت  هستم.

چند سال است که در زمینه فعالیت دارید و چرا ادامه ندادید؟

از زمان کودکی و نوجوانی در رشته فوتبال فعالیت میکردم، ولی متاسفانه به دلیل مسائل دلالی در ورزش ما و گمنامی دیگر نتوانستم به طور حرفه ای ادامه دهم.

با توجه به داشتن مدرک دکترای دامپزشکی آیا جایی شاغل هستید؟

در مقطع دکتری دامپزشکی تحصیلات خود را به پایان رسانده ام و فعلا جایی مشغول نیستم زیرا در اینجا کسی به دامپزشکی اهمیتی نمی دهد.

شما در سال ۹۲ – ۹۳ پیشنهاد کشور امارات متحده عربی را رد کردید ماجرا چی بوده؟

من این رکورد (هد زدن با توپ در یک دقیقه) را سال ۹۱ زدم، یک بار در نمازخانه خوابگاه دانشگاه جشن بود و من رفتم اجرا کردم، دوستان همکلاسی فیلمی گرفتند و برای برنامه ۹۰ فرستادند و پخش شد.

بعد از این ماجرا در سایت ها و کتاب گینس به جستجو پرداختم تا ببینم آیا کسی این رکورد را به نام خود ثبت کرده یا خیر، دیدم روپایی ثبت شده ولی هد ثبت نشده است، پیگیر شدم ، اداره ورزش( تربیت بدنی سابق) وزارت خانه و… باشگاه های ورزشی هم جهت تست فوتبال و فوتسال هم ثبت رکورد هیچ اهمیتی ندادند که اسناد و مدارک آن موجود است.

بعضی میگفتند که هزینه ثبت گینس شخصی است و عده ای هم سوء استفاده میکردند حتی از استان های مختلف با من تماس می گرفتند و می گفتند جهت ثبت ملی باید پول بدی( شماره حساب شخصی میدادند)، من نیز که از داخل کشور نا امید شده بودم  به باشگاه های اروپایی نامه دادم، که از لیورپول در عرض کمتر از دو روز جواب ایمیلم را دادند و مدرک ان نیز موجود است. 

باشگاه لیورپول به من اعلام کرد جهت انجام تست و حمایت می توانید به نماینده هایمان که در استانبول یا دبی حضور دارند مراجعه کنید، و من نیز ٣-۴ ماهی منتظر ماندم و پولی برا ی هزینه های سفرم جور کردم و اوایل سال ٢٠١٣ که باشگاه های آنجا خیلی خیلی بهتر از باشگاههای داخلی بودند استقبال میکردند و گفتند به دلیل مسائل سیاسی نمی توانید در کشور امارات تست بدهید( لیگ اماراتی ها به نام خلیج عربی است و لیگ ایران به نام خلیج فارس) و فقط رکورد شما را میتوانیم به نام خلیج عربی ثبت کنیم و کل پول را پرداخت کنیم،که من این پیشنهاد را رد کردم و برگشتم و هیچ گونه تقدیر و حمایتی از سوی مسئولین استانی و کشوری ندیدم، و ناامیدانه هد زدن را کنار گذاشتم ( ولی فوتبال رو داشتم) تا یکماه قبل که از فدراسیون بامن تماس گرفتند و گفتند در استان گردستان شهرستان مریوان،ثبت رکورد داریم و من بدون آمادگی با دو هفته تمرین خدا روشکر به حالت آمادگی برگشتم.

چرا پیشنهاد به این خوبی را رد کردید؟

احساس کردم ثبت کردن رکورد در گینس به نام امارات و خلیج عربی خیانت به وطنم ، شهدا وجانبازان است و این کار را برخلاف عقیده ام دانسته و به همین دلیل این پیشنهادات را رد کردم.

تاکنون چه مقام هایی را در سطح استانی، ملی و بین المللی کسب کرده ید؟

مقام اول دوم و سومی فوتسال در استان کهگیلویه و بویراحمد، مقام دومی و سومی  فوتسال (در مسابقات فرزندان شاهد ایثارگر در ره سنی مختلف)در استان و المپیاد دانشجویان و مقام سومی در فوتسال در مسابقات دانشجویان منطقه ای.

آیا حامی مالی دارید ؟ اگر ندارید از چه طریقی تامین مالی می شود؟

هیچ کس حمایتم نمی کند و فقط خودم، هزینه هایم را تامین می کنم که واقعا جای تاسف دارد، برای همین در مسابقات (مریوان)  به مسئولان اعلام کردم نگران نباشیید من هم مقام کسب می کنم و هم رکورد جابجا میکنم که در کل ٧٠٠ هزار تومان دادند (گفتند وسیله ورزشی بخر ، خودت هم برو درمسابقات شرکت کن)که بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان فقط وسیله ورزشی جهت تمرین و آمادگی خریدم .

در شهرستان مریوان یک میلیون هم از جیب خودم فقط بخاطر علاقه به استان کهگیلویه و بویراحمد که به خاطر ان در این مسابقات شرکت کرده بودم هزینه کردم در حالی که از چندین استان پیشنهاد خیلی خوبی داشتم و این موضوع را مسئولان استانی بهتر میدانند.

آیا مسئولان ورزش کهگیلویه و بویراحمد شما را حمایت می کنند؟
چندین بار به مدیرکل استان پیام دادم حتی حاضر نشد جواب سلامم را بدهد و یا بگوید آقا پول نداریم و از این موضوع خیلی ناراحتم (پیام هایش موجود است).

عضو باشگاه ورزشی هستید؟

 عضو باشگاهی نیستم و خودم تمرین می کنم.

چه انتظاراتی از مسئولان استان کهگیلویه وبویراحمد و کشور دارید؟

توجه بیشتر مسؤلان،مخصوصاکهگیلویه و بویراحمد به نخبه ها در هر زمینه ای ، چون افتخاریست برای استان و کشور و جوامع بین المللی که مانند من بعنوان یه مهره سوخته نباشند و بعدها به فکر بیفتند.

ثبت رکورد” هد زدن “در یک دقیقه  در رقابت های قهرمانی کشور 

مسابقات هنر‌های فردی و تخصصی توسط فدراسیون ورزش‌های همگانی کشور به میزبانی استان کردستان در شهر مریوان روز‌های ۱۵ و ۱۶ شهریورماه برگزار شد که موفق شدم با ثبت رکورد ۲۱۵ ضربه”هد “دریک دقیقه، ضمن ثبت این رکورد به نام خود، رکورد این ماده را که در اختیار ورزشکار شیرازی با ۱۹۳ ضربه بود بشکنم.
در این مسابقات ۶۰ ورزشکار از سراسر کشور حضور داشتند.