یاسوج ۲۴: پژمان نیک‌اقبالی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در جلسه طرح ارتقاء تولید و توسعه اشتغال پایدار روستایی استان به ایجاد ۳ هزار و ۴۸۶ در این طرح طی سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: ایجاد مشاغل خرد در سال گذشته و سال جاری موجب شده که در بررسی های انجام شده شاهد کاهش چشمگیر نرخ در استان باشیم.

 وی به جمعیت نزدیک به ۳۰ هزار نفری بیکار استان اشاره کرد و گفت: کاهش چشمگیر نرخ بیکاری ۴/۴ به دلیل ایجاد اشتغال در بخش‌ های عمرانی، صنعتی و مشاغل خرد بوده است.

نیک اقبالی اظهار کرد: تعهد استان برای ایجاد اشتغال در سال گذشته ۴ هزار و ۳۱۹ مورد بوده که از این تعداد ۳ هزار و ۴۸۶ در مناطق روستایی بوجود آمد.

نیک‌اقبالی از ایجاد ۶۰۰ فرصت شغلی طی سال جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: بیش از ۸۰ میلیارد ریال برای ایجاد این میزان فرصت شغلی در استان هزینه شده است، ضمن اینکه تا پایان سال جاری باید ۴ هزار و ۵۵ فرصت شغلی با اعتبار ۷۳۷ میلیارد ریال در این حوزه فراهم شود.

معاون عمرانی استانداری اظهار کرد: سهم اشتغال طرح ‌های مورد تایید کمیته امداد یک هزار و ۶۷۶ مورد، بسیج سازندگی یک هزار و ۱۳۷ طرح و امور عشایر ۴۴۰ طرح است.

نیک اقبالی در پایان ابراز داشت: تعهد بانک سینا در این تفاهم ‌نامه ی سه جانبه ۲۰۰ میلیارد ریال بوده که بیش از ۵۰ میلیارد ریال آن پرداخت شده بقیه تعهد است و استان رتبه‌ اول به لحاظ پرداختی بانک سینا را دارد./صبح زاگرس