امام جمعه چرام گفت: جهان اسلام برای بیدار شدن از خواب غفلت هزینه سنگین شهادت امام حسین (ع) را متحمل شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از چرام، صبح امروز همزمان با فرا رسیدن اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع)، مردم متدین شهر چرام با تجمع در مسجد جامع این شهر به عزاداری و سینه‌زنی پرداختند.

حجت‌الاسلام جعفر طزری در این مراسم با بیان اینکه شهادت امام حسین (ع) و وقایع کربلا نتیجه جهل مردم آن زمان است، اظهار کرد: امام حسین (ع) خون داد تا بندگان از جهالت بیرون بیایند.

امام جمعه چرام در ادامه به قرائت و تفسیر زیارت اربعین از زبان امام صادق (ع)، اشاره کرد و زخم زننده‌ترین دشمن به انسان را جهل دانست به طوری که امام معصوم باید قربانی شود تا انسان‌ها از جهالت بیرون بیایند و به آگاهی برسند.

وی افزود: اگر امروز ما باز هم شاخص‌ها و تابلوها را گم کنیم و راه امام را فراموش کنیم چه بسا به سرنوشت مردم آن زمان دچار شویم.

این مسئول خاطرنشان کرد: جهان اسلام برای بیدار شدن از خواب غفلت هزینه سنگین شهادت امام حسین (ع) را متحمل شد.

طزری با بیان اینکه اربعین اثبات حقانیت امام (ع) است، تصریح کرد: اربعین به ما می‌آموزد که در طوفان بلاها و دشمنی‌ها نباید یاد و خاطره شهادت و شهید را فراموش کرد بلکه باید برای تداوم مبارزه با ظلم و جور از خون شهید و فرهنگ شهادت مدد گرفت.

خطیب جمعه چرام اضافه کرد: اربعین می‌آموزد که اگر می‌خواهیم در مقابل کفر و ظالم بایستیم باید روح حسینی در ما زنده و پویا باشد، بدون عشق و علاقه به اهداف و آرمان‌های امام حسین (ع) نمی‌توان در مقابل ظالم و ستمگر ایستاد.

انتهای پیام/۸۲۰۰۲/ح۲۰/ظ۱۰۰۴

منبع : فارس نیوز