مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد به ارائه آمار ۶ ماهه این دستگاه در نیمه نخست سال‌جاری پرداخت که در آن شهرستان بویراحمد در صدر بسیاری از آمارها قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، کامروز امینی عصر امروز در جمع خبرنگاران به بیان برخی آمار ۶ ماهه نخست سال جاری پرداخت.

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در ۶ ماهه نخست سال جاری در موضوع نزاع تعداد ۳ هزار و ۹۰۱ پرونده داشتیم که که از این تعداد ۲ هزار و ۴۴۲ مورد از آن حوزه بویراحمد و دنا بوده و این آمار افزایش ۶٫۲ درصدی را نشان می‌دهد.

امینی گفت: در گچساران از تعداد کل این نوع پرونده‌ها، ۶۷۵ مورد و تعداد ۷۷۷ مورد نیز مربوط به شهرستان کهگیلویه بوده است.

وی به ذکر آماری دیگر هم پرداخت و گفت: در بحث اجسادی که بر اثر حوادث غیر طبیعی فوت کرده‌اند، ۲۶۹ مورد جسد داشته‌ایم که ۲۱۳ مورد آن مربوط به شهرستان‌های بویراحمد و دنا بوده و افزایش ۳۳ درصدی را نشان می‌دهد.

امینی افزود: در حوزه گچساران ۲۹ مورد داشتیم که کاهش ۳۸ درصدی و در حوزه کهگیلویه ۲۷ مورد که افزایش ۲۸ درصدی نسبت به سال گذشته تا این موقع از سال را نشان می‌دهد.

وی به فوتی‌های ناشی از حوادث رانندگی در ۶ ماهه سال جاری هم اشاره‌ای کرد و گفت: در ۶ ماهه امسال تعداد ۱۰۳ مورد فوتی داشته‌ایم که به تفکیک شهرستان‌ها، ۷۷ مورد از آن بویراحمد و دنا با ۳۰ درصد افزایش و در گچساران ۱۶ مورد با ۱۸ درصد کاهش و در کهگیلویه ۱۳ مورد با ۶۲ درصد افزایش را داریم.

مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از ارائه آمار سازمان تحت مدیریت خود در نیمه نخست سال‌جاری به آمار مصدومین رانندگی اشاره کرد و اظهار کرد: در کل استان یک‌هزار و ۹۵۶ مورد از این‌گونه آمار داشته‌ایم که به تفکیک شهرستان‌ها در شش ماهه اول امسال هزار و ۹۶ مورد آن مربوط به بویراحمد و دنا، ۴۶۰ مورد مربوط به گچساران و ۳۹۰ مورد مربوط به شهرستان کهگیلویه است.

انتهای پیام/۲۵۷۱/ح۲۰

منبع : خبرگزاری فارس