حال عمومی عالم برجسته استان ، میر احمدی تقوی رو به بهبود است و به زودی از بیمارستان ترخیص می شود..

میراحمد تقوی

میراحمد تقوی

 

 

سایت مردم استان (ک و ب):  حجت الاسلام و المسلین حاج میر “احمد تقوی ” از بزرگان و از رجال سیاسی – مذهبی جنوب کشور و استان و موسس حوزه علیمه شهرستان کهگیلویه بستری است .

وی به علت خونریزی معده از چند روز قبل تاکنون در بیمارستان نمازی شیراز بستری شده است و تلاش پزشکان برای بهبود وضعیت بیماری وی ادامه دارد .

نزدیکان حاج آقا تقوی در پاسخ به پیگیری رسانه ها از بهبود وضع وی خبر داده و اظهار داشتند:  وضعیت عمومی وی رضایت بخش است و احتمالا تا چند روز آینده از بیمارستان مرخص می شود .

“میراحمد تقوی ” از سادات امام زاده سید محمود () شهرستان کهگیلویه و شهر می باشد که زحمات زیادی را برای احیای بقعه و آرامگاه این امام زاده متحمل شد.

تقوی که از کودکی و نوجوانی به تحصیل علوم دینی پرداخت، پس از طی مقدمات  در بهبهان نزد مرحوم آقا شیخ عبدالهادی مجتهدی، درسال ۱۳۲۸ عازم نجف اشرف شد و در آنجا  از محضر بزرگانی چون آقا شیخ محمد علی ، آقا شیخ علی رشتی ، آقا میرزا کاظم تبریزی ، آقاسید جلیل یزدی ، آقاسید عباس مهری ، آیت اله حاج سید اسداله مدنی ، آیت اله شیخ علی اصغر اراکی ، آیت اله سید علی سیستانی استفاده کرده و در سال ۱۳۳۸ به اوطن بازگشت و در به امور دینی مردم شهرستان و استان پرداخت.

وی فرزند میر علی صفدر تقوی از علمای بنام استان و شهر سوق می باشد.