فرمانده سپاه ناحیه دهدشت گفت: وظیفه بسیج در مقابله با جنگ نرم، بصیرت‌دهی است.

 به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، در دومین روز از بزرگداشت هفته بسیج، پاسداران سبزپوش، فرماندهان پایگاه‌های مقاومت و حلقات صالحین حوزه مقاومت بسیج ظهر امروز به صورت گروهی در نماز جمعه شرکت کردند.

سرهنگ پاسدار سید خداداد پاکزادمقدم پیش از خطبه‌های نماز جمعه دهدشت اظهار داشت: عظمت و بزرگی ایران از شهدای گرانقدر است و باید خود را مدیون این قشر عظیم بدانیم.

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه دهدشت مناسبت بسیج با عاشورا را ریشه تاریخی خواند و گفت: بسیج همان چیزی است که پیامبر اسلام(ص) در اولین جلسه در مسجد قبا تشکیل داد.

پاکزادمقدم فرهنگ عاشورا با بسیج را یکی دانست و با اشاره به شعار دومین روز از هفته بسیج تصریح کرد:بسیجیان ما در هشت سال دفاع مقدس، جنبه عملی اطاعت از ولایت را ثابت کردند و امروز نیز سربازان ولایت با شعار بسیج، ولایت و انتظار به صورت گروهی در نماز وحدت‌بخش جمعه شرکت کردند.

وی با بیان اینکه فرهنگ بسیج، ایثار و شهادت و ترویج ارزش‌ها به همه دنیاست، افزود: امروز جامعه به فرهنگ بسیج احتیاج مبرم دارد.

پاکزادمقدم فرهنگ غیر از این را خودباختگی دانست و ابراز داشت: امام گرانقدر با افق بلندی که داشتند، در سال ۵۸ فرمان تشکیل بسیج را صادر کردند.

این مسئول حضور بسیج در تمامی صحنه‌ها را لازم خواند و گفت: اگر بسیج و فرهنگ ایثار بسیجیان نبود، مملکت امروز طور دیگری بود.

پاکزادمقدم مذاکرات هسته‌ای اخیر را متذکر شد و ادامه داد: به پشتوانه بسیج است که امروز مقامات کشورمان در مذاکرات شرکت می‌کنند و دشمنان در مقابل ما سر تعظیم فرود می‌آورد.

فرمانده ناحیه مقاومت دهدشت امر به معروف و نهی از منکر را یک واجب فراموش شده عنوان و خاطرنشان کرد: تکلیف شرعی بسیج احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر است.

وی با اشاره به جنگ نرم دشمن و تهاجمات فرهنگی، بصیرت‌دهی در مقابله با تهاجمات فرهنگی را از وظایف بسیج برشمرد و تصریح کرد: اگر در جنگ سخت، شجاعت لازم بود امروز در جنگ نرم، بصیرت لازم است.

انتهای پیام/۸۲۰۱۶/ب۳۰

منبع : خبرگزاری فارس