امام جمعه موقت یاسوج گفت: در همه دنیا بشری مفلوک‌تر از وهابی نیست.

 به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، حجت‌الاسلام سید علی‌صالح موسوی‌اعظم ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با تسلیت ایام سوگواری محرم با بیان مشخصات یک شیعه واقعی، اظهار کرد: شیعه پاک زندگی می‌کند و پاک از دنیا می‌رود.

امام جمعه موقت شهر یاسوج ادامه داد: شیعه واقعی روح و فکر چشم و زبان پاک و عفیف دارد و طالب حق دیگران نیست و به دنبال هر کسب و کاری در دنیا نمی‌رود.

به گفته وی، لقمه حرام هیچ‌گاه وارد شکم شیعه واقعی نمی‌شود و به همین دلیل دعای شیعه واقعی مستجاب می‌شود.

موسوی‌اعظم با ذکر حدیثی از امام ششم، تصریح کرد: شیعه مواظبت در کسب و درآمد دارد و و با هر نوع کاسبی امرار معاش نمی‌کند.

وی در بخش دیگری از خطبه نخست نماز جمعه شهر یاسوج با سرزنش برخی از کارها و گفتار در ایام سوگواری حضر ابی‌عبدالله، تصریح کرد: چرا باید در این دهه معنوی چشم و هم چشمی کنیم و این یکی در فکر زودتر وارد شدن باشد و دیگری به فکر این بوده که پرچم هیئتش ۱۰ متر بلندتر از پرچم هیئت دیگر باشد.

امام جمعه موقت شهر یاسوج خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری چنین مراسمی تنها تبیین اهداف قیام است و به جای این کارها باید به صورت عمقی و ریشه‌ای در پی ترویج تفکر نهضت عاشورا بدون هر گونه چشم و هم چشمی باشیم.

موسوی‌اعظم از عزاداری خوب سخن به میان آورد و بیان داشت: عزاداری خوب آن چیزی است که برای خدا بوده و منشأ آن عشق و علاقه به اهل بیت به خصوص امام حسین باشد.

وی در خطبه دوم نماز جمعه شهر یاسوج با بیان اهمیت امر به معروف و نهی از منکر به عنوان دو فریضه بزرگ الهی، تصریح کرد: قیام امام حسین از اول تا آخر به همین منظور بود و امروز وظیفه داریم در برابر ستمکاران و ظالمان و جاهلان جهان این وظیفه خود را انجام دهیم.

امام جمعه موقت شهر یاسوج از وهابیون به عنوان مفلوک‌ترین انسان‌های حاضر نام برد و گفت: این بشر مفلوک که امروز بله‌قربان‌گو شده است، دست به هر جنایتی می‌زند.

موسوی‌اعظم، ملت ایران را امتی باعزت دانست و متذکر شد: باید وظیفه امر به معروف و نهر از منکر خود را در هر حالتی انجام دهیم، چراکه امام حسین چیزی به غیر از این از ما نمی‌خواهد.

انتهای پیام/۲۵۷۱/ذ۳۰

منبع : خبرگزاری فارس