یاسوج – ایرنا – رییس اداره حفاظت محیط زیست کهگیلویه گفت: دو راس بزغاله کوهی که در منزلی در شهرستان بهبهان نگهداری می شدند از سوی یگان حفاظت محیط زیست شناسایی و به پاسگاه محیط بانی خاییز انتقال یافتند.

سید قدرت علی پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این دو راس بزغاله کوهی که ۱۰ ماه از سن آنها می گذرد در فصل زاد و ولد بز کوهی زنده گیری شده اند.

وی از جریمه فرد خاطی به لحاظ جرم بودن هرگونه خرید، زنده گیری و نگهداری گونه های حیات وحش خبرداد و گفت :این بزغاله های کوهی پس از معاینه دامپزشک و اطمینان از سلامت آنها در منطقه حفاظت شده خاییز رها سازی می شوند.

علی پور اظهار کرد: براساس قانون هرگونه خرید و زنده گیری گونه های جانوری حیات وحش ممنوع و با متخلفان برخورد شدید قانونی خواهد شد.

وی جریمه زنده گیری و نگه داری هر راس کل و بز را ۱۸ میلیون ریال اعلام کرد و گفت:علاوه بر این میزان جریمه عمومی آن نیز اعمال می شود.

علی پور عنوان کرد: ۵۰ درصد از وسعت منطقه حفاظت شده خاییز در شهرستان بهبهان قرار گرفته که از سوی یگان حفاظت محیط زیست خاییز محافظت می شود.

رییس اداره حفاظت محیط زیست کهگیلویه خواستار همکاری بیش از پیش مردم در حفاظت از گونه های حیات وحش و شناسایی متعرضان به محیط زیست شد.

منطقه حفاظت شده کوه خاییز در حوزه استحفاظی شهرستان های گچساران، کهگیلویه و بهبهان با مساحتی معادل ۳۳هزار هکتار سال ۷۷ در ردیف مناطق حفاظت شده کشور قرار گرفت.

۶۷۱

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبیر
<a href="mailto:' newsroom@.net

منبع : خبرگزاری ایرانا