مسئول نمایندگی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان باشت گفت: برنامه های دهه فجر نمایندگی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان باشت مشخص و اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی نمایندگی فرهنگ و اسلامی شهرستان باشت سعید محمودی ضمن اعلام برنامه های فرهنگی شهرستان باشت گفت: در این دهه سه کانون فرهنگی و هنری مساجد جدید التأسیس را افتتاح خواهیم کرد که یک کانون روستایی ( روستای برغون) و دو کانون شهری مسجد امام مهدی (عج) ، مسجد حضرت ابوالفضل (ع) ) است.

محمودی همچنین از افتتاح دو باب کتابخانه کانون فرهنگی و هنری مساجد در این دهه خبر داد و اظهار داشت: برای اولین بار مجوز دو باب کتابخانه کانون های روستای کته کانون مرجعیت و کانون چشم انتظاران ظهور مسجد النبی (ص) باشت از سوی دبیرخانه نظارت بر هماهنگی و کانون های فرهنگی و هنری مساجد صادر گردیده است.

مسئول نمایندگی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان باشت از دیگر برنامه دهه فجر به افتتاح پنج باب کتابخانه باز ادارات شهرستان باشت اشاره  کرد و ابراز داشت: در راستای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی و بر اساس تفاهم نامه منعقد شده با ادارات در خصوص کتابخانه های باز پنج باب کتابخانه در ادارات شهرستان باشت افتتاح می گردد.

محمودی از توزیع بیش از ۱۲۰۰ جلد کتاب بین کانون های فرهنگی و هنری مساجد و کتابخانه های باز ادارات در این دهه خبر داد و افزود: به منظور هماهنگ سازی و جلوگیری از موازی کاری ادارات فرهنگی جلسه ای با حضور روسای ادارت فرهنگی برگزار خواهد شد.

وی از تشکیل گروه تئاتر و سرود با همکاری کانون چشم انتظاران ظهور مسجد النبی (ص) خبر داد و گفت: فرهنگ و هنر می بایست در خدمت انقلاب اسلامی و معرفی این انقلاب باشد و بر این اساس تشکیل گروه های هنری نمایش و تئاتر و سرود و دیگر گروه ها ضروری است.

مسئول نمایندگی از هماهنگی با گروه موسیقی لری و فارسی به خوانندگی سید مجتبی بلادی پور  جهت اجرای مراسم خبر داد.

منبع : سایت اسلامی