رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان بهمئی از برگزاری ۴۳ دوره فنی و حرفه‌ای ظرف سال جاری در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، اکبر جشان‌زاده ظهر امروز در بازدید رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور از مرکز فنی و حرفه‌ای این شهرستان در لیکک، اظهار داشت: برای شهرستانی همچون بهمئی که مشکلات بیکاری زیاد است آموزش‌های فنی و حرفه‌ای امری لازم است که دولت باید همه تلاش خود را برای ترویج این آموزش‌ها در سطح شهرستان به کار گیرد.

وی ادامه داد: در شهر لیکک مرکز شهرستان بهمئی و در دو بخش ممبی و سرآسیاب و ۱۷۱ روستای این شهرستان آموزش‌های مختلف فنی و حرفه‌ای در سال جاری ارائه شده است.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان بهمئی خاطرنشان کرد: امسال ۸۷۳ نفر در سطح شهرستان آموزش رایگان در زمینه صنعت، لباس‌دوزی و کشاورزی فرا گرفتند که در این راستا تعداد ۴۳ دوره برگزار شد.

جشان‌زاده عنوان کرد: مشکل اصلی ما در خصوص آموزش‌ها کمبود فضا بوده و در سال جاری ۸۶۰ میلیون ریال برای تکمیل ساختمان فنی و حرفه‌ای اختصاص داده شده است.

 این مسئول ادامه داد: ۲۰۰ میلیون ریال اعتبارات در این حوزه جذب شده و تأمین مابقی اعتبار به توجه و مساعدت مسئولان کشوری و استانی نیاز دارد.

جشان‌زاده با برشمردن کمبودها و مشکلات این مرکز در سطح شهرستان بهمئی تصریح کرد: کمبود نیروی انسانی از دیگر مشکلات فنی و حرفه‌ای بهمئی است. 

انتهای پیام/۲۵۷۱/ذ۲۰

منبع : خبرگزاری فارس