فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه لنده در نشست خبری با اصحاب رسانه از برگزاری ۴۰ برنامه فرهنگی طی هفته بسیج در این شهرستان خبر داد.

 به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی از ، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنده در نشست خبری با اصحاب رسانه از برگزاری ۴۰ برنامه فرهنگی طی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر لنده ، پیش از صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در تشریح برنامه های هفته بسیج در شهرستان لنده، ضمن تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) اظهار کرد: همزمانی هفته بسیج با ماه محرم نشان از معرفت شناسی بسیجیان در این ماه و الگو و عبرت گرفتن از درس های عاشورا است.

وی افزود: در طول هفته بسیج بیش از ۴۰ برنامه در قالب متمرکز، نیمه متمرکز و غیر متمرکز در پایگاه های مقاومت و حوزه های مقاومت بسیج  شهرستان لنده برگزار می شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه لنده در تشریح برنامه های این هفته گفت: دیدار با امام جمعه شهرستان لنده ، عطرافشانی و غبارروبی گلزار شهداء، برگزاری دعای کمیل، برگزاری دعای ندبه در جوار گلزار مطهرشهداء، برگزاری مسابقات فرهنگی درحوزه مقاومت بسیج، برگزاری و راه اندازی ایستگاه‌های صلواتی در سطح شهرستان، حضور بسیجیان با لباس مصوب در نماز عبادی، سیاسی جمعه، دیدار با خانواده های معظم شهداء، تجمع بسیجیان سازماندهی شده در قالب مختلف گردان‌های عاشورا، الزهرا، بیت‌المقدس و امام حسین(ع)، بخشی از برنامه هایی هستند که طی هفته بسیج در شهرستان لنده برگزار خواهند شد.

صحتی اصل در ادامه تاکید کرد: برگزاری یادواره شهدای پایگاهی و حوزه ای ، برگزاری نشست های بصیرتی و روشنگری بسیجیان، برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی، برگزاری و اجرای هنر دینی تعزیه بزرگ حضرت علی اکبر(ع) در مرکز بخش موگرمون، محفل انس با قرآن، برپایی نمایشگاه کتاب با موضوع بسیج و محرم و اجرای صبحگاه مشترک دانش آموزی از جمله برنامه های است که در ادامه هفته بسیج برگزار خواهند شد.

وی شعار امسال هفته بسیج « بسیج امتداد عاشورا» را با هدف تربیت نیروهای کار آمد و بابصیرت عنوان کرد و گفت: حفظ و گسترش فضای ارزشی جامعه از مهمترین وظایف بسیج می باشد و بسیجیان با الهام گیری از آموزه های عاشورا نقش مهمی در جامعه  می توانند داشته باشند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه لنده در پایان این نشست اظهار کرد: حضور بسیجیان در کشور همواره امنیت و آرامش جامعه را در پی داشت و رشادت ها و ایثارگری های رزمندگان هست سال دفاع مقدس به جهانیان ثابت کرد که بسیجیان با نثار جان خویش برای حفظ ارزشها، نظام وانقلاب اسلامی لحظه ای کوتاهی نخواهند کرد.

 

انتهای متن/

منبع : سپاه فتح استان ک-و-ب