فرماندار کهگیلویه گفت: یادواره شهدای شهرستان در بهمن‌ ماه سال جاری در دهدشت برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از دهدشت، ظهر امروز جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران ، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و با حضور اعضای کمیته‌های این شورا به ریاست فرماندار کهگیلویه در سالن کنفرانس فرمانداری دهدشت برگزار شد.

ابراهیم جعفری در این جلسه با تبیین جایگاه رفیع شهادت، اظهار داشت: ایران اسلامی امروز به برکت جانفشانی شهدای گرانقدر الگو بوده و در سطح جهان می‌درخشد.

فرماندار کهگیلویه تصریح کرد: امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند تکریم شهدا و ترویج فرهنگ ناب ایثار و شهادت در جامعه هستیم.

رئیس شورای ترویج فرهنگ شهادت، راه ایستادگی در مقابل هجمه‌های دشمنان را تمسک به یاد و راه شهیدان دانست و افزود: برگزاری یادواره‌ها در ایام مختلف سال ضمن تبیین جایگاه والای شهدا، زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را فراهم می‌کند.

جعفری آمار شهدای والامقام شهرستان کهگیلویه را ۴۱۱ نفر برشمرد و ابراز داشت: این شهیدان در ۱۳۳ گلزار در مناطق مختلف شهرستان آرمیده‌اند.

به گفته جعفری ۹۰ گلزار شهدای شهرستان با ۳۶۱ مزار تاکنون ساماندهی شده است.

فرماندار کهگیلویه با اشاره به وجود ۴۳ گلزار شهدای ساماندهی نشده عنوان داشت: ۲۵ گلزار تک مزاری در سال ۹۳ ساماندهی خواهد شد.

فرماندار کهگیلویه از برگزاری یادواره ۴۱۱ شهید شهرستان در بهمن ماه خبر داد و گفت: کمیته‌های چهارگانه ستاد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان، برنامه‌های خوبی برای این یادواره تدارک خواهند دید.

جعفری هم‌چنین خواستار برگزاری شب خاطره با حضور خانواده‌های معزز شهدا، ایثارگران و رزمندگان دفاع مقدس توسط حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد یا بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه در دهدشت شد.

انتهای پیام/۸۲۰۱۶/ل۳۰/ظ۱۰۰۴

منبع :