رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان باشت از برگزاری دو کارگاه آموزشی پیشگیری از مواد مخدر در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از باشت، حجت‌الاسلام اکبر ظهرابی ظهر امروز در حاشیه کمیته مبارزه با مواد مخدر شهرستان باشت که در محل فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: به منظور آگاه‌سازی عمومی در سطح شهرستان به خصوص در میان جوانان و نوجوانان با توجه به اهمیت سنی آنها و تهدیدات ناشی از ابتلا به اعتیاد در جامعه دو کارگاه آموزشی پیشگیری از مصرف مواد مخدر و بیان اثرات آسیب‌زننده آن در باشت برگزار می‌شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی باشت تصریح کرد: این کارگاه‌ها به همت این نهاد و در راستای بیان آسیب‌ها و بیماری‌ها و مشکلات ناشی از استفاده این مواد مخرب و خانمان‌سوز برگزار می‌شود. 

وی با بیان اینکه در این کارگاه‌ها مسئولان هیئت‌های مذهبی و مداحان و دیگر مخاطبان شرکت دارند، افزود: این برنامه با حضور کارشناسان خبره هدایت و انجام خواهد شد.

این مسئول در پاسخ به سؤالی مبنی بر این که حضور مبلغان و مداحان و هیئت‌های مذهبی در این کارگاه‌ها تا چه حد مفید است، گفت: خطر در کمین همه جوانان بوده و مداحان و مسئولان نیز جزئی از این جامعه محسوب می‌شوند، بنابراین لازم است که اقدامات پیشگیرانه در میان خود مسئولان و افراد مذهبی در شهرستان آغاز شد.

وی ادامه داد: بحث اعتیاد در هر جامعه یک معضل بزرگ است که تنها بر عهده یک نهاد نبوده و همه ما برای حفظ سلامت جامعه و جوانان و خانواده خود باید گامی در این زمینه برداریم.

انتهای پیام/۸۲۰۰۷/ط۲۰

منبع : فارس نیوز