به همت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فتح و با حضور حجت الاسلام موسوی از کارگروه ملی تعلیم و تربیت ، نخستین دوره توانمندسازی و هماهنگی امامان روستا و دهستانهای هدف در یاسوج در حال برگزاری است.

به گزارش یاسوج۲۴؛ ، مسئول ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان در دوره، امامان روستا و دهستانها را خط مقدم جبهه پیشرفت ، گفت و گو و تمدن ایرانی اسلامی در روستاها دانست و ابراز امیدواری کرد که این دوره ها مقطعی نباشد و به صورت مستمر برگزار شود.

 

وی هدف از برگزاری دوره را آگاهی بیشتر نسبت به مأموریت های جدید و قدیم قرارگاه پیشرفت و آبادانی اعلام کرد و افزود: امامان روستا به عنوان پیشگام و پیشرو درعرصه های مختلف فعالیت قرارگاه پیشرفت و آبادانی ،توانمندسازی مردم و ترغیب ساکنان روستا به مشارکت در فعالیت ها نقش مؤثری خواهند داشت و زمینه سازاین اقدامات هستند.

 

پرهیزگاری حضور طلاب به عنوان امامان روستا را زمینه ساز پیشرفت در روستاها به عنوان صاحبان اصلی انقلاب دانست و ادامه داد: تجربه امام روستا ، تجربه متفاوتی است زیرا امام روستا پیشگام مردمی است که قصد پیشرفت دارند.

 

مسئول کارگروه فرهنگی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فتح نیزدر خصوص برگزاری این دوره، ابراز داشت: هدف ازبرگزاری دوره، توانمندسازی و هماهنگی امامان دهستانها و روستا با ارکان قرارگاه است.

 

حجت الاسلام ادامه داد: این دوره به مدت سه روز و با حضور امامان روستان و دهستانهای هدف ( ممبی، جاورده، زیلایی، چین و دیشموک) از دوشنبه ۲۹بهمن ماه تا شامگاه چهارشنبه ۱ اسفندماه برگزار می شود که در روز نخست کارگروه اقتصاد برنامه های خود را ارائه دادند و ارائه برنامه های تعلیم و تربیت و سلامت ازبرنامه های پیش بینی شده روز دوم است.

 

مسئول برگزاری دوره توانمندسازی امامان روستا و دهستانها با بیان اینکه برگزاری این همایش برای نخستین بار به صورت استانی در حال برگزاری است، افزود: این همایش در گذشته به صورت منطقه ای، کشوری و دهستانی نیز برگزار شده است.

 

وی بیان داشت: مهمان و مدرس این دوره حجت الاسلام موسوی از اعضای کارگروه ملی تعلیم و تربیت است .

 

گفتنی است در این دوره حجت الاسلام موسوی به عنوان مدرس دوره مشکلات فرهنگی، الگوهای تربیتی و طرح خانه رویش را تشریح کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ ح