رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران از برگزاری مسابقه سوگواره عاشورایی هنرهای تجسمی پوسترسازی با حضور هنرمندان گرافیست کهگیلویه و بویراحمد در گچساران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران، سید زمان علیپور ظهر امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران برپایی سوگواره عاشورایی بیرق‌های برافراشته در دو گروه دستی و رایانه‌ای را در دستور کار قرار داده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران یادآور شد: این سوگواره به مناسبت گرامیداشت جانفشانی‌های دلیرمردان کربلا در سال ۶۱ هجری قمری و مریدان آنان در ماه‌های محرم که اقدام به برگزاری مجالس عزا و سوگواری می‌کنند، برگزار می‌شود.

علیپور هدف از برگزاری این سوگواره را ترویج فرهنگ عاشورایی دانست و تصریح کرد: به تصویر کشیدن وقایع عاشورا در قالب هنر، ماندگاری بهتر و بیشتری در اذهان خواهد داشت.

وی گفت: در این سوگواره که به صورت استانی و با حضور هنرمندانی از سطح شهرستان‌های کهگیلویه و بویراحمد بوده و از هر شهرستانی چهار گرافیست (دستی – رایانه) حضور خواهند داشت به رقابت خواهند پرداخت.

علیپور با اشاره به زمان و مکان برگزاری این سوگواره افزود: سوگواره عاشورایی استانی هنرهای تجسمی پوستر سازی با عنوان « بیرق‌های برافراشته » در تاریخ ۱۸ آذر ماه در محل باشگاه فرهنگیان گچساران برگزار می‌شود. 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران با تشریح نحوه برگزاری این سوگواره خاطرنشان کرد: با ارسال نامه به همه شهرستان‌های استان اعلام شد که تا تاریخ ۱۴ آذرماه اسامی افراد شرکت‌کننده را به دبیرخانه سوگواره ارسال کنند.

علیپور بیان کرد: مراسم افتتاحیه این سوگواره ساعت هشت صبح ۱۸ آذر ماه در باشگاه فرهنگیان گچساران آغاز می‌شود.

وی گفت: هنرمندان می‌توانند بیشترین و مؤثرترین نقش را در بیان مفاهیم دینی، عرفانی و اعتقادی ایفا کنند و باید در این زمینه حضور و نقش‌آفرینی بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام/۸۲۰۰۱/ط۲۰

منبع : خبرگزاری فارس