رضا دهبانی پور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری سومین سوگواره منطقه‌ای شعر آیینی «مشک تشنه» با حضور ۶ استان کشور در شهرستان چرام خبر داد.

یاسوج ۲۴: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از برگزاری سومین منطقه‌ای شعر آیینی «» با حضور ۶ استان کشور در چرام خبر داد.

رضا دهبانی‌پور در جلسه هماهنگی برگزاری سومین سوگواره «مشک تشنه» اظهار کرد: این سوگواره در آبان ماه سال جاری و با حضور هنرمندان و شاعران استان‌های فارس، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد و در راستای ترویج فرهنگ اصیل عاشورایی به میزبانی برگزار خواهد شد.

وی با بیان این که این سوگواره در دو بخش شعر فارسی و بومی برگزار می‌شود افزود: آثار در بخش شعر فارسی در قالب شعر سپید و کلاسیک و در بخش شعر بومی در قالب گویش محلی ارائه خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد آخرین مهلت ارسال آثار این سوگواره را ۹ آبان ماه سال جاری عنوان کرد و گفت: هر شاعر می‌تواند حداقل سه اثر به به دبیرخانه این سوگواره در شهرستان چرام ارسال کند.

وی با اشاره به برگزاری سالیانه این سوگواره در استان کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: سومین سوگواره شعر مشک تشنه به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و شهرستان چرام و با مشارکت بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان و انجمن شعر و ادب شهرستان چرام برگزار می‌شود.

دهبانی پور با تاکید بر حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد از فعالیت‌های هنرمندان بویژه در بخش شعر و ادبیات افزود: جشنواره‌ها و فعالیت‌های متعددی فرهنگی و هنری در شش ماهه دوم سال ۹۶ در دستور کار این اداره کل قرار دارد که در استان اجرا خواهد شد.

بر پایه این گزارش، هنرمندان و شاعران جهت حضور در سومین سوگواره شعر منطقه ای مشک تشنه نی توانند از آثار خود را به آدرس الکترونیکی saeedkheradmand۵۲@gmail.com و یا آدرس پستی استان کهگیلویه و بویراحمد، شهرستان چرام، خیابان شهید اکابری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چرام و شماره فکس ۰۷۴۳۲۳۶۱۶۰۳ اقدام به ارسال خود کنند./موج