معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: همزمان با دهه فجر از ۱۶ بهمن تا مدت یک هفته نمایشگاه بزرگ کتاب با حضور ناشران برتر و شاخص کشوری در مصلی امام خمینی (ره) شهر یاسوج برپا می‌شود.

یاسوج۲۴: سید محمدکاظم نظری روز پنجشنبه در نشست هماهنگی برگزاری کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج گفت: دستگاه‌های متولی زمینه و بستر لازم برای برگزاری هر چه باشکوه‌ تر ۲ رویداد بزرگ فرهنگی در بهمن ماه سال جاری در این استان را فراهم کنند.

نظری ابراز داشت: وجود و بروز آسیب‌های اجتماعی در جامعه در برخی موارد به سبب نبود برنامه‌های شاد و فرهنگی سالم برای جوانان در استان است.

وی نمایشگاه کتاب را یکی زا رویدادهای مهم فرهنگی در هر استانی دانست و ادامه داد: باید امسال متفاوت‌تر از سال‌های گذشته در کهگیلویه و بویراحمد برگزار شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد نیز اظهار داشت: حدود ۶۰۰ ناشر معتبر از سراسر کشور برای شرکت در این نمایشگاه نام نویسی کرده که از این تعداد ۲۷۰ ناشر انتخاب شده‌اند.

رضا دهبانی پوراز برگزاری نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال برای نخستین بار در نمایشگاه کتاب کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: برنامه‌های جانبی در برگزاری این نمایشگاه شامل کارگاه‌های آموزشی اهل قلم، نقد کتاب، رونمایی کتاب، انجمن شعر و تجسمی و موسیقی محلی نیز در حاشیه این نمایشگاه اجرا می‌شود.

وی عنوان کرد: این استان به ویژه شهر یاسوج در زمینه کتاب و فرهنگ مطالعه در کشور از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است./ایرنا