جانشین سازمان بسیج مستضعفین از برگزاری رزمایش "الی‌بیت‌المقدس" باحضور ۱۶۴ گردان بسیجی در پنج استان کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه فتح به نقل از سپاه نیوز؛ سردار علی فضلی جانشین سازمان بسیج مستضعفین در رزمایش الی بیت المقدس استان اصفهان با بیان اینکه پس از هشت سال دفاع مقدس جای چنین گردانی در قلب دفاع مقدس خالی بود، افزود: امروز با فرصتی که در اختیار داریم، آمادگی حوادث قابل پیش‌بینی و غیرقابل پیش‌بینی را تمرین کرده‌ایم و این در حالی است که مقابله با جنگ سایبری نیز در سپاه استان‌ها جاری است و در این زمینه نیز هر چقدر به جلو گام بر می‌داریم، شاهد توسعه عمیق می‌شویم.

جانشین سازمان‌ بسیج مستضعفین با اشاره به رزمایش بیت‌المقدس و کوثر که از امروز در پنج استان کشور و در تمامی نواحی شهرستان‌ها به طور همزمان برگزار می‌شود، افزود: در استان اصفهان سپاه صاحب‌الزمان، در استان چهارمحال و بختیاری سپاه قمر بنی‌هاشم، در استان کهگیلویه و بویراحمر ستاد فتح سپاه، در استان آذربایجان‌شرقی سپاه عاشورا و در استان اردبیل سپاه حضرت عباس اردوی رزمی و صحرایی را به‌صورت عملی برگزار می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه امسال با تعالی بیشتر و با ظرفیت بیشتر رزمایش بیت‌المقدس اجرا می‌‌شود، گفت: فردا رزمایش کوثر توسط خواهران بسیجی انجام می‌شود.

سردار فضلی این رزمایش را نشان به نمایش گذاشتن اقتدار امت اسلامی و یاس دشمنان دانست و افزود: تعالی در بسیج اصل است و انتظار می‌رود در عرصه‌های مختلف که یکی از این عرصه‌ها توجه به توان نظامی و رزمی بسیجیان است، اقتدار آنها به نمایش گذاشته شود.

وی اضافه کرد: امشب نمایش دفاعی و رزمی بیسجیان برگزار می‌شود و این در حالی است که در بسیج و عرصه فرهنگی و تربیتی شاهد حضور بسیجیانی از شجره طبیه حلقه صالحین هستیم که در طی این دو روز دوره آموزشی و عملی می‌بینند.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین با تاکید به توانمندی بسیار قابل ملاحظه رزمایش تصریح کرد: این رزمایش بزرگ در ۱۶۴ گردان و در پنج استان انجام می‌شود که ۳۸ هزار و ۲۰۶ نفر بسیجی در این رزمایش به غیر از ۱۱ گردان کوثر که از خواهران تشکیل شده است،مشارکت دارند.

وی به رزمایش محرم دو که امروز در اصفهان انجام می‌شود، اشاره کرد و گفت: هر گردان از ۲۳۴ نفر تشکیل شده است که تمرینات رزمی و نیز میدان تیر را قبل از رزمایش آموزش دیده‌‌اند.

سردار فضلی اضافه کرد: امسال نسبت به سال گذشته این رزمایش با توجه به آموزش‌ها از بنیه خوبی برخوردار است، چنانکه اگر فرصتی برای اجرا در هر نقطه کشور فراهم شود به صورت متمرکز توسط سپاه و نیز ۵۰۱ گردان عملیات انجام می‌شود.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: در همه شهرستانها رزمایش در یک برنامه منظم انجام می‌شود، اما پیش از چنین رزمایش‌هایی، آموزش و برگزاری کلاس‌های فرهنگی لازم است. از آبان‌ماه جاری تا پایان و حتی اوایل سال آینده رزمایش داریم که در هشت قرارگاه منطقه‌ای و ۳۲ اجرای مانور صورت می‌گیرد.

سرهنگ سیف معاون عملیات بسیج نیز در حاشیه این رزمایش از انجام تاکتیک های مختلف از جمله دفاع از کوی و برزن، تاکتیک‌های پدافندی، عملیات ضد‌هلی برن، دفاع از مراکز حساس، عملیات امداد، نجات و مردم‌یاری خبر داد.

انتهای خبر/

منبع : سپاه فتح استان ک-و-ب