طی مراسمی، جشن تکلیف ۱۰۸ دانش‌آموز پسر باشتی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از باشت، پیش از ظهر امروز جشن تکلیف ۱۰۸ دانش‌آموز پسر باشت به همت اداره آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد.

این مراسم که با حضور امام جمعه موقت، رئیس اداره آموزش و پرورش، مداحان برجسته شهرستانی و اولیاء دانش‌آموزان برگزار شد.

حجت‌الاسلام سید حبیب‌الله بلادی به بیان نکاتی درباره احکام شرعی پس از رسیدن به بلوغ و سن تکلیف برای نوجوان پرداخت و سن تکلیف را به معنای حقیقی مسئولیت‌پذیری و خروج از دوران کودکی و جهالت برشمرد.

امام جمعه موقت باشت با بیان این‌که برقراری ارتباط با خداوند توفیقی عظیم برای هر شخص است، اظهار کرد: سن تکلیف برای هر نوجوان یعنی فرصتی برای لیاقت برقراری ارتباط با خداوند متعال است که آغازگر دوره‌ای برای تصمیم‌گیری‌های بزرگ در مسیر پر پیچ و خم زندگی انسان بوده است چرا که رسیدن به سن تکلیف ذهن و فکر افراد نیز باز شده و آماده فعالیت بیشتر و پذیرفتن بسیاری از احکام دینی، اخلاقی و حتی سیاسی می‌شود.

محمود نظری نیز اظهار کرد: با توجه به این موضوع که در دین مبین اسلام برای هر چیزی برنامه‌ریزی‌های شده  در آموزش و پرورش که جایگاهی برای تعلیم و تربیت صالح فرزندان است نیز سعی کردیم که در این رده سنی بسیار حساس با برگزاری چنین مراسمی ضمن ماندگار شدن آن برای دانش‌آموزان، تعلیمی از تکلیف و وظایف شرعی و اخلاقی برای آنان داشته باشیم.

وی گفت: در سال‌های گذشته مراسم جشن تکلیف دختران به صورت مرتب و با شکوه خاصی برگزار شده و این امر در رابطه با پسران اولین بار است که پس از هماهنگی‌های خوب این نهاد انجام گرفت.

در پایان این مراسم دانش‌آموزان اولین نماز شرعی خود را به امامت حجت‌الاسلام بلادی اقامه خواهند کرد.

انتهای پیام/۸۲۰۰۹/ل۲۰

منبع : فارس نیوز