مدیرکل فرهنگ و ارشاد کهگیلویه و بویراحمد گفت: به مناسبت ۱۳ آبان‌ماه جشنواره مردمی عمار در یاسوج برگزار می‌شود.

امین کمالوندی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج به برگزاری جشنواره مردمی عمار در مرکز کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و گفت: جشنواره مردمی عمار به مناسبت ۱۳ آبان‌ماه روز مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش‌آموز در یاسوج برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد کهگیلویه و بویراحمد برنامه‌های اجرایی در جشنواره را به نمایش گذاشتن پنج مستند، چهار انیمیشن و یک نماهنگ عنوان کرد و افزود: این آثار هنری در محل سینما تک اداره کل فرهنگ و ارشاد و در دو نوبت صبح و عصر برگزار می‌شود.

وی با بیان این‌که در طول این جشنواره ۱۰ فیلم اکران می‌شود، گفت: این جشنواره توسط دفتر انجمن سینمای جوانان در یاسوج برگزار می‌شود که امیدواریم مردم با حضور در جشنواره که به مناسبت ۱۳ آبان‌ماه برگزار می‌شود شور نشاط خاصی داشته باشد.

کمالوندی موضوعات محتوایی جشنواره مردمی «عمار»را پیرامون تاریخ انقلاب اسلامی، بیداری اسلامی و جنگ نرم عنوان کرد و اظهار داشت: این آثار به حوادث مربوط به تسخیر لانه جاسوسی و حوادث مرتبط با آن و سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ می‌پردازد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد به نمایش انیمیشن زمین‌گیر شدن پهپهاد آرکیو ۷۰ آمریکایی در این جشنواره اشاره کرد و گفت: امیدواریم با حضور مردمی در این جشنواره سهم خود را به این روز ادا کنیم.

وی به نمایش پنج مستند، چهار انیمیشن و یک نماهنگ در این جشنواره اشاره کرد و افزود: مستند «۴۴۴ روز» با موضوع تاریخ انقلاب اسلامی، مستند «صدای انقلاب» با موضوع جنگ نرم و مستند «بابا آمد» با موضوع جنگ نرم را مستندهای اجرایی عنوان کرد.

کمالوندی مستند «بنیاد دفاع از دموکراسی» با موضوع جنگ نرم، مستند «آذرخش» با موضوع تاریخ انقلاب اسلامی و انیمیشن «پرواز تا بی‌نهایت» با موضوع جنگ نرم را از دیگر مستندها و انیمیشن‌های اجرایی در این جشنواره عنوان کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد کهگیلویه و بویراحمد انیمیشن «سوپرهایتیک» با موضوع جنگ نرم، انیمیشن «پرواز در غریب» با موضوع تاریخ انقلاب، انیمیشن «ناو وینسنس» با موضوع تاریخ انقلاب اسلامی و نماهنگ «خاورمیانه جدید اسلام» با موضوع بیداری اسلامی را از جمله برنامه‌های جشنواره مردمی عمار در مرکز کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد.

انتهای پیام/۸۲۰۱۱/ش۳۰

منبع : خبرگزاری فارس