مدیرکل فرهنگ و ارشاد کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر این‌که مسئولان استانی و کشوری به خصوص نماینده ولی‌فقیه در زمینه برگزاری کنگره بی‌بی حکیمه(س) تاکید بسیار دارند، گفت: این کنگره ملی باید باشکوه هرچه بیشتر برگزار شود.

امین کمالوندی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج به برگزاری کنگره ملی بی‌بی‌حکیمه (س) اشاره کرد و گفت: وجود امامزاده‌های واجب‌التکریم به خصوص امامزاده بی‌بی حکیمه(س) خواهر امام رضا(ع) در شهرستان گچساران باعث شده که در بحث پیگیری حرم چهارم اهل‌البیت(ع) جدی‌تر باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد کهگیلویه و بویراحمد اذعان کرد: در جلساتی که در استان با حضور مسئولان استانی و دز تهران با حضور مسئولان کشوری برگزار شد، تمام اعضا بر این موضوع که امامزاده بی‌بی حکیمه(س) خواهر بلافصل امام رضا(ع) است صحه گذاشتند.

کمالوندی بحث حرم چهارم اهل‌بیت(ع) را مستلزم مقدماتی دانست و افزود: نامه‌نگاری‌های آن با حضور دکتر سیدمحمد حسینی وزیر وقت دولت دهم انجام و با دفتر مقام معظم رهبری شورای فرهنگ عمومی کشور و دیگر مراجع مکاتباتی صورت گرفته است.

این مسئول فرهنگی و هنری گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد از قطب‌های گردشگری دینی محسوب می‌شود و وجود بارگاه متبرکه امامزاده بی‌بی حکیمه(س) نقطه اتکا و قوت معنوی برای جنوب کشور و حتی کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس به حساب می‌آید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: جلسات مختلفی در این زمینه برگزار شد و به نتیجه رسیدیم که بنیاد فرهنگی و بین‌المللی امام رضا(ع) کنگره ملی تکریم و بزرگداشت مقام حضرت بی‌بی حکیمه(س) را به عنوان کنگره ملی به استان اختصاص دهد.

کمالوندی یادآور شد: امیدواریم در دهه کرامت سال ۹۳ یعنی بین ۶ تا ۱۶ شهریورماه این کنگره ملی به میزبانی گچساران در حرم بی‌بی حکیمه(س) در شهر دوگنبدان برگزار ‌شود.

وی برگزاری این کنگره ملی را بسیار حائز اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به جلسات که با حضور حجت‌الاسلام شرف‌خانی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور و جعفری مدیر عامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) داشتیم  اعضا از برگزاری این کنگره ملی استقبال کردند.

کمالوندی گفت: بعد از استقبال مسئولان کشوری از برگزاری کنگره ملی بی‌بی حکیمه(س) جلسه‌ای با معاون سیاسی و امنیتی استاندار و مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استاندار برگزار شد که مسئولان از تصمیمات اتخاذ شده استقبال کردند.

وی از استقبال خوب و مناسب نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در برگزاری کنگره ملی بی‌بی حکیمه(س) سخن به میان آورد و ابراز داشت: آیت‌الله ملک‌حسینی با استقبال از این طرح سریعا دستور تشکیل جلسات ستادی در این زمینه را صادر کردند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد به تاکید مسئولان استانی و کشوری به خصوص نماینده ولی‌فقیه در زمینه برگزاری کنگره بی‌بی حکیمه(س) اشاره کرد و افزود: این کنگره ملی باشکوه هرچه بیشتر برگزار می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: مرقد و زیارتگاه امامزاده بی‌بی حکیمه خاتون(س) دختر بلافصل امام هفتم موسی ‌بن‌کاظم(ع) در ۸۱ کیلومتری و جنوب گچساران در ضلع شرقی روستای بی‌بی حکیمه(س) از توابع و روستاهای این شهرستان حدفاصل بندر گناوه به مرکز گچساران (دوگنبدان) در میان تنگه‌‌ای بزرگ و طولانی قرار گرفته است.

کمالوندی بیان داشت: مرقد مطهر بی‌بی حکیمه (س) از پرآوازه‌‌ترین امامزاده‌‌های جنوب کشور بوده که همه ساله پذیرای زائران بسیار زیادی از جنوب کشور و کشورهای حوزه خلیج فارس و شیعه‌‌نشین از جمله کویت، بحرین، امارات، قطر و دیگر کشورهای عربی از جمله لبنان، عراق، عربستان و سوریه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد کهگیلویه و بویراحمد گفت: کنگره ملی حضرت بی‌بی حکیمه(س) به عنوان حرم چهارم اهل‌بیت(ع) دهه کرامت سال ۹۳ در روزهای ۶ تا ۱۶ شهریورماه در مرقد این امامزاده واجب‌التکریم در شهر گچساران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/۸۲۰۱۱/غ۴۰

منبع : خبرگزاری فارس