نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای برون‌رفت از فقر تاریخی، محرومیت و عدم توسعه‌یافتگی در کهگیلویه و بویراحمد باید تلاشی مضاعف و جهادی کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ، آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک‌حسینی عصر امروز در جمع صنعتگران، معدنکاران، اصناف و بازاریان به مناسبت دهه تولید ملی و روز ملی صنعت و معدن با بیان اینکه برای برون‌رفت از فقر تاریخی، محرومیت و عدم توسعه‌یافتگی در باید تلاشی مضاعف و جهادی کرد، اظهار داشت: در این راه سه بخش مهم در اختیار حوزه صنعت، معدن و تجارت است.

نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه بهره‌وری درست از معدن، صنعت زاینده و تجارت پاک و فعال و پویا بخشی از یک نظامی است که می‌شود به بشریت معرفی کرد، گفت: عدم بهره‌وری و پویایی، بدون تردید لکه ننگی بر دامن اسلام و انقلاب خواهد گذاشت و اسلامی ضعیف را به دنیا معرفی خواهد کرد.

وی افزود: مجموعه صنعت، معدن و تجارت مجموعه‌ای عریض و طویل است و مدیریت چنین مجموعه‌ای با وظایف متعدد و متنوع آن هم در منطقه‌ای با این پیشینه فقر تاریخی کاری بس دشوار است.

ملک‌حسینی گفت: امروزه سرمایه‌گذاری در معادن می‌تواند پشتوانه‌ای قوی برای توسعه باشد چنانکه استاندار یکی از ‌های وسیع کشور در جمع استانداران گفت اگر دولت اعتبارات و امکاناتی به اختصاص ندهد ما می‌توانیم از محل بهره‌وری معدن نیازهای خود را برطرف کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان فقر و بیکاری را عاملی مهم در فرو ریختن بسیاری از خانه‌ها و ایجاد جنگ و دعوا دانست و افزود: تهدید و تحریم نمی‌تواند دلیل قانع کننده‌ای برای عدم توسعه بخش صنعت باشد چراکه استان‌هایی دیگر همانند یزد همین شرایط را در بحث تحریم‌ها داشته‌اند اما با این وجود به چه شرایط مطلوبی از توسعه رسیده‌اند.

وی اظهار داشت: زمانی که بحث معدن چرام مطرح شد ناگهان بهاری از امید در خصوص رفع بیکار و اشتغال در این منطقه با راه‌اندازی صنایع پایین دستی ایجاد شد ولی متاسفانه هیچ کاری انجام نشده است و مسئولان باید همه تلاش خود را برای راه‌اندازی این معدن به کار گیرند.

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان خاطرنشان کرد: آسیب‌ها را به خوبی درک می‌کنیم و می‌شناسیم ولی راه از میان بردن این آسیب‌ها و مشکلات مهم است و باید چاره‌ای اندیشیده شود.

ملک‌حسینی گفت: باید نظارت لازم بر امکانات و تسهیلات اعطایی به صنعتگران صورت گیرد تا تمامی این تسهیلات به رشد و توسعه صنعتی استان کمک کند.

نماینده ولی‌فقیه در تأکید کرد: در حوزه تجارت نیز نظارت بر ایجاد بازاری مبتنی بر موازین و سازوکارهای اسلامی صورت گیرد چراکه جامعه‌ای که در آن رعایت حلال و حرام نباشد رو به افول خواهد گذاشت.

انتهای پیام/۸۲۰۰۹/غ۳۰

منبع : فارس نیوز