فرماندار بهمئی تاکید بر اینکه برخی آتش‌سوزی‌ها عمدی است، گفت: تهیه زغال هدف سودجویان ازآتش زدن جنگل‌ها و مراتع است.

حجت‌الله دلشاد ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در به آتش‌سوزی‌های اخیر در سطح اشاره کرد و گفت: متاسفانه شهرستان بهمئی نیز طی دو ماه اخیر شاهد چندین آتش‌سوزی در مناطق مختلف شهرستان بود.

فرماندار بهمئی که تعداد آتش‌سوزی‌ها طی دو ماه اخیر در حوزه استحفاظی خود را چهار فقره عنوان کرد، گفت: در دو مورد آتش‌سوزی با همکاری جوانان جمعیت هلال‌احمر، بسیج و منابع طبیعی اقدام به مهار آتش کردیم.

وی با بیان اینکه یکی از آتش‌سوزی‌های گزارش شده در مرز کهگیلویه بود که با همکاری بسیج و هلال‌احمر آن را مهار کردیم، گفت: متاسفانه در سال جاری شاهد گزارشات زیادی مبنی بر آتش‌سوزی در سطح و شهرستان بودیم.

دلشاد که بحث آتش‌سوزی‌های سال جاری را عمدی یا غیرعمدی عنوان کرد و گفت: برخی افراد سودجو مراتع را آتش می‌زنند تا جنگل‌ها خشک و تبدیل به زغال شوند.

این مسئول شهرستانی با بیان اینکه برخی افراد سودجو به جهت تهیه زغال و کسب سود زیاد اقدام به آتش‌سوزی‌های ساختگی می‌کنند، گفت: به منظور حفاظت و حراست از جنگل‌ها و مراتع باید با افراد متخلف برخورد قانونی اعمال شود.

فرماندار بهمئی با تاکید بر اینکه جنگل‌ها در زندگی انسانی و حیات بشر نقش مهمی دارند، گفت: امسال با توجه به کاهش بارندگی‌ها و خشک شدن عرصه‌های منابع طبیعی امکان آتش‌‌سوزی به نسبت افزایش و خطری جدی برای مراتع شهرستان محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه همه در حفاظت و حراست از عرصه‌های منابع طبیعی مسئول هستیم، گفت: آتش‌سوزی از عوامل مهم و موثر در تخریب منابع طبیعی و جنگل‌ها است که انتظار می‌رود همه مسئولان و آحاد مردم خود را در حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی مسئول بدانند.

دلشاد حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی را نیازمند فرهنگ‌سازی مناسب دانست و گفت: امیدواریم اعضای شورای اداری شهرستان، شوراهای شهر و روستا معتمدین محلات و همه کسانی که دستی بر آتش دارند حفاظت از منابع طبیعی را فرهنگ‌سازی کنند.

فرماندار بهمئی با بیان اینکه برخی آتش‌سوزی‌ها عمدی است، گفت: افراد سودجویی که اقدام به آتش‌سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی می‌کنند به منظور تهیه زغال اقدام به این کار بی‌رحمانه و نامناسب می‌کنند تا سودی از تهیه زغال به دست آورند.

دلشاد اذعان کرد: در مواقع آتش‌سوزی به دلیل کمبود وسایل و تجهیزات با مشکلات عدیده‌ای روبرو روبرو می‌شویم که انتظار می‌رود مسئولان و متولیان مربوطه اقدامات و همکاری‌های لازم را اعمال کنند.

انتهای پیام/۸۲۰۱۱/خ۳۰

منبع : فارس نیوز