پرونده ی ح.ز. به اتهام حصول مال از طریق غیر شرعی و غیر قانونی به میزان تقریبی ۳ هزار میلیارد ریال از منابع بانک ملت در حال رسیدگی می باشد در صورتی که وی به کشور امارات فرار کرده است.

یاسوج ۲۴:‌ در حالی که پرونده ح. ز.  به‌ اتهام خیانت در امانت و تحصیل مال از طریق خلاف قانون و غیر شرعی به‌ میزان تقریبی ریال از منابع بانک ملت در حال رسیدگی است، نامبرده با ایجاد فشار و لابی‌گری درصدد است تا زمین‌های موقوفه خود را به‌عوض بدهی ۳۰۰ میلیارد تومانی خود به چندین برابر قیمت با بانک نماید. (توضیحات کامل را در مورد از اینجا بخوانید.)
این در حالی است که نه‌تنها مطابق ارزیابی کارشناسان رسمی دادگستری ارزش این زمین‌ها بیش از ۵۰ میلیارد تومان نمی‌باشد بلکه یکی از این سه ملک دارای بدهی تقریبی ۳۰ میلیارد تومانی بابت اجاره‌بهای معوق خود به یک نهاد غیردولتی می‌باشد.

گفتنی است، ح.ز.  پس از اینکه با پاسخ منفی مدیران بانک در خصوص تهاتر این املاک با کل بدهی ۳۰۰ میلیارد تومانی خود مواجه گردید، مجدداً برای دومین بار بدون توثیق حتی یک ریال وثیقه با فشار و لابی‌گری اقدام به خروج از کشور به‌مقصد کشور امارات نموده است. جالب اینکه این ابربدهکار سیستم بانکی، با وجوه بیت‌المال اقدام به سرمایه‌گذاری در خارج از کشور (انگلیس، آمریکا، فرانسه و امارات) به نام همسر و فرزندان خود نموده است.

همچنین کلکسیونی از ماشین‌های میلیاردی، ویلای شخصی در امارات، موناکوی فرانسه، لندن و امثال آن تنها بخشی از حیف‌ومیل اموال بیت‌المال توسط نامبرده می‌باشد. گفتنی است نامبرده در حال حاضر در کشور امارات به‌سر می‌برد.

این شخص در بازار خرید و فروش ارز فعال بوده و در برهه‌ای کار واردات پالت‌های ارزی  را به‌عهده داشته است./