جلسه شورای اسلامی شهر یاسوج به ریاست «‌هدایت اکبری» و با حضور «محمدعلی جاوید» شهردار با هدف طرح سئوال و استیضاح وی برگزار شد.

یاسوج۲۴: جلسه شورای اسلامی شهر یاسوج به ریاست «‌» و با حضور «» شهرذار با هدف طرح سئوال و استیضاح وی برگزار شد.

به گزارش از یاسوج، امروز جلسه علنی شورای اسلامی شهر یاسوج به ریاست «هدایت اکبری» و حضور تمام اعضای شورای اسلامی با دستور کار طرح سئوال از شهردار یاسوج برگزار شد.

 

بنا بر این گزارش، در این جلسه که جاوید شهردار یاسوج حضور داشت، به سئوالات عضو شورای اسلامی شهر یاسوج پاسخ گفت.

وضعیت نامناسب تنظیف شهر و نگهداری معابر و مجوز دست‌فروشی و ایجاد سد معبر و نارضایتی مردم، بکارگیری نیروهای خلاف قانون، کیوسک‌های که باعث تراقیک شده، درآمدهای شهرداری و حساب‌های بانکی که از آنها اطلاعی ندارند، نیروهای مأمور،انحلال شهرداری‌ ناحیه ۳ و ۴ بدون مجوز شورا، ارسال چارت سازمانی بدون مجوز و تصویب شورا به وزارت کشور و بی‌توجهی به تغییر کاربری عدم جلوگیری از ساخت و ساز خلاف در تنگه‌آبشار، چشمه‌نباتی و محمودآباد و تغییر کاربری باغات از جمله سئوالاتی و موضوعاتی بود که «اردشیری» از شهردار یاسوج پیرامون آنها سئوال کرد.

جوانان بیکار باید به چه کسی پناه ببرند؟

به گزارش ، سرافراز اردشیری عضو شورای اسلامی شهر یاسوج در این جلسه گفت: شهرداری یاسوج در زمان آقای «جاوید» بیش از ۶۰ نفر نیرو را تحت عنوان‌ شرکتی و حجمی بکار گرفته است.

وی افزود: در خانه‌های بویراحمد جوانان زیادی بیکار نشسته‌اند که آشنا و رابطه‌‌ای هم ندارند و نمی‌دانند به چه کسی پناه ببرند از طرفی در شهرداری یاسوج نسبت به زمان آقای «بهرامی» و «نگین‌تاجی» بر اساس لیست‌های که منتشر شده نیرو بیشتری جذب شده است.

اردشیری در ادامه گفت: چرا نیروها تنها باید از بستگان و آشنایان شهردار و اعضای شورای شهر باشد، یک لیست ۶۰ تا ۷۰ بکارگیری غیر قانونی به ما ارائه داده‌اید، اما  در حالی که این همه نیروی بویراحمدی بیکار داریم، شما با کدام مجوز رفتید از تهران برای آقای رحیم‌زاده را برای روابط عمومی آورده‌اید چرا از بچه‌های بویراحمد استفاده نکرده‌اید، به استناد چه مواردی آقای ملایی را از سی سخت به یاسوج آوردی؟ با کدام مجوز؟ لیستی که در سطح شهر افشا شده است همه می‌دانند چه کسانی هستند و ظاهرا شما آن‌ها را آورده‌اید؟ اما شما آقایان بهرامی و نگین تاجی را بدنام می‌کنید من احساس می‌کنم در زمان شما بیشتر از زمان آن دو شهردار نیرو به شهرداری ترزیق شده است.

این عضو شورای اسلامی شهر یاسوج اضافه کرد: شما تحت عنوان نیروهای شرکتی نزدیکان خودتان و اعضای شورای شهر را جذب می‌کنید، مگر قرار است نیروهای شرکتی از فامیل‌های شهردار و اعضای شورا باشند، این همه نیروی بیکار باید به چه کسی پناه ببرند.

هدایت اکبری رئیس شورای اسلامی شهر یاسوج به صحبت‌های اردشیری واکنش نشان داد و گفت: اگر من کسی را آورده‌ام سند بیاورید، برخی افراد که نام برده‌اید چندین سال سر کار هستند و مربوط به ده سال پیش هستند چرا آنها را به آقای جاوید نسبت می‌دهید.

آقای اردشیری به شب‌نامه‌ها استناد نکنید!

«محمد علی جاوید» شهردار یاسوج در پاسخ به سخنان «سرافراز اردشیری» عضو شورای اسلامی شهر یاسوج، اظهار کرد: افرادی که نام برده شده بیش از چندین سال سابقه کار دارند و در زمان آقای «بهرامی» و «نگین‌تاجی» به کار گرفته و قراردادی شدند.

جاوید در ادامه افزود: آقای ارشیری شما نباید به شبنامه‌ها استناد کنید، این شبنامه‌ها را شاید خودتان نوشته‌اید.

وی در ادامه با بیان اینکه من شهردار یاسوج هستم با آن دبدبه و کبکبه، بیان کرد: حال شما می‌گویید من پسر خواهرم را در کیوسک بانک شهر بکار گرفته‌ام، مگر اغلب مدیران این شهر دست روی دستشان گذاشته‌اند و برای فامیل و آشنایان خودشان کاری نمی‌کنند، اگر بشود نه یکی ده جا و یا بیست جای دیگر هم نیرو بکار می‌گیرم.

به گزارش کبنا، اردشیری خطاب به جاوید گفت: شما سوگند یاد کردید که فامیل‌بازی، جناح‌بازی و باندبازی نکنید.

جاوید در پاسخ گفت: برادر محترم سوگند من برای مجموعه شهرداری بوده و نگفتم که اگر کاری از دستم برآید، برای فامیل خودم در بقیه مجموعه‌ها کاری نکنم و اگر پسر خواهرم در بانک شهر بکار گرفته شد ربطی به شهرداری یاسوج ندارد. بانک شهر نیرو جذب کرد که من خواهش کردم دو تا از فامیل‌های ما بیکار هستند و من هم نمی‌توانم آنها را در شهرداری بکار بگیرم، اگر امکان دارد شما آنها را جذب کنید.

اردشیری به او جواب داد و گفت: از کجا معلوم شما نیز به سفارش آن‌ها عمل نکردید، و نیروی آن‌ها را در مقابل این‌ها بکار نگرفتید که شهردار یاسوج جواب داد: آقای اردشیری شما همیشه بر اساس ذهنیات فردی خودتان حرف می‌زنید، اگر مستندات دارید لطفاً ارائه دهید.

بحث داغ اردشیری و جاوید ادامه پیدا کرد تا اینکه اردشیری خطاب به شهردار یاسوج گفت: شهرداری نامه نوشت که بانک شهر به صورت غیرمجاز کیوسک خود را در بانک شهر نصب کند تا بتواند پسر خواهر شهردار و پسر دایی یکی از اعضای شورای شهر را جذب بانک شهر کند به جز این بستگان آقای شهردار در آرامستان و همچنین روی تانکر شهرداری مشغول بکار شدند.

جاوید ادامه داد: اولاً حجم کاری را با پیمانکار مشخص کرده‌ایم، حدود هزار نفر نیروی شرکتی داریم که در سنوات گذشته بخشی از وظایف شهرداری را انجام می‌دهند که همه این هزار نفر نه با آزمون آمده‌اند و نه قرار داد دارند و نه اینکه نیروی شهرداری حساب می‌شوند و در قانون برای آبیاری آزمون برگزار نمی‌کنند و آقای رحیم‌زاده را هم که شما می‌گویید نیروی حجمی است.

اردشیری گفت: چرا از همین بچه‌های بویراحمد جذب نکرد‌ه‌اید تا رفته‌اید از شمال کشور نیرو آورده‌اید، جاوید پاسخ داد: قبلاً همه نیروهای بومی را به شکل حجمی آورد شما افتادید دنبالشان که غیر قانونی است ما تکلیف خودمان را نمی‌دانیم بومی می‌آوریم می‌گویید از بستگانتان است غیر بومی می‌آوریم می‌گویید ظلم به بچه‌های بویراحمد است و ما به آقای رحیم‌زاده به شکل حجمی محاسبه می‌کنیم.

جاوید گفت: هیچ نیروی در شهرداری یاسوج به صورت رسمی و پیمانی به کار گرفته نشده‌اند و نیروهای شرکتی مربوط به پیمانکاران و شرکت‌ها هستند و ربطی به شهرداری یاسوج هم ندارند، خود شرکت‌ها نیروهایشان را می‌گیرند و ما هم دخالتی نمی‌کنیم. اردشیری در پاسخ به این سخن گفت: به شرکت‌ها تحمیل می‌شود که نیروها وابسته به برخی از اعضای شورای شهر بکار گرفته شوند.

بحث «جاوید» و «اردشیری» بر روی بکارگیری نیروها با همین صحبت‌ها به پایان رسید. / کبنا