امام جمعه دهدشت گفت: بازپس‌گیری دعوت از ایران نشانه استقلال نداشتن سازمان‌های بین‌المللی و دشمنی استکبار با ملت است.

به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، حجت‌الاسلام سید نصیر حسینی ظهر امروز در خطبه دوم نماز جمعه ، با اشاره به بازپسگیری دعوت سازمان ملل از ایران برای شرکت در اجلاس ژنو ۲ این اقدام را نشانه دشمنی استکبار از ملت ایران و نبود استقلال سازمان‌های بین‌المللی دانست.

امام جمعه دهدشت تصریح کرد: سازمان ملل ابزاری برای اجرای منویات استکبار بویژه آمریکای جنایتکار است.

حسینی کشتار مسلمانان بی‌گناه در سوریه و سکوت سازمان ملل در برابر این جنایت را متذکر شد و افزود: اقدام سازمان ملل در دعوت از کشورمان برای شرکت در کنفرانس ژنو ۲ و پس گرفتن آن تحت فشار آمریکا نشان داد که این سازمان گوش به فرمان استکبار است و استقلال لازم را ندارد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه در بخش دیگری از سخنانش، نسبت به حذف سخنرانی مذهبی در مجالس ترحیم در سطح شهرستان هشدار داد و ابراز داشت: متأسفانه برخی در مجالس ترحیم دعوت از روحانیت برای موعظه را حذف و یا از افراد شخصی برای سخنرانی دعوت می‌کنند.

حسینی با تأکید بر لزوم محوریت قرار دادن روحانیون در سخنرانی چنین مجالسی،خاطرنشان کرد: اگر محورهای موعظه از روحانیت گرفته شود، ضرر می‌کنیم و این ضرر قابل برگشت نخواهد بود.

خطیب جمعه دهدشت بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب رد جمع مسئولان نظام و میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی را مورد اشاره قرار داد و گفت: دنیای استکبار با همه وجود برای سرنگونی انقلاب و نظام ما دست به کار شده است اما ملت آگاه، هوشیار و همیشه در صحنه ایران این توطئه‌ها را خنثی کرده و خواهند کرد.

حسینی از رژیم جعلی صهیونیست به غده سرطانی افتاده بر جان کشورهای اسلامی نام برد و افزود: رژیم غاصب صهیونیست بزرگترین خطری است که امروز کشورهای اسلامی را تهدید می‌کند.

امام جمعه دهدشت با بیان اینکه اسرائیل از عوامل اختلاف مسلمانان و تقویت تکفیرهاست، تصریح کرد: تکفیرها خط مقدم و پیاده نظام جبهه استکبار هستند.

حسینی در خطبه اول نماز جمعه دهدشت، خود و دیگران را به رعایت تقوای الهی و ترک معصیت فرا خواند.

امام جمعه دهدشت در تبیین ضرورت امامت از دیدگاه شیعه، ابراز داشت: پیامبر اسلام(ص) در مدت ۲۳ سال حکومت و در سخت‌ترین شرایط، فرصت تفسیر و بیان جزئیات احکام اسلام را پیدا نکرد و بعد از رحلت رسول خدا باید کسی از جانب خدا برای تبیین احکام و مسائل دین به امامت می‌رسید.

حسینی وجود فرقه‌های گوناگون و رواج بازار جعل احادیث را از دیگر ضروریات وجود امامت بعد از رحلت نبی مکرم اسلام عنوان و خاطرنشان کرد: حضور امام معصوم، احساس و ضرورت آن را عقل بیان می‌کند.

انتهای پیام/۸۲۰۱۶/ت۴۰

منبع : فارس نیوز