فرماندار لنده با اشاره نقش بصیرت‌افزایی برنامه ایل سوگوار گفت: ایل سوگوار بصیرت مردم فهیم استان در شناخت امام و ولی را به تصویر می‌کشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از لنده، سیدیدالله فاطمیان شامگاه یکشنبه در مراسم ایل سوگوار در لنده با اشاره فلسفه قیام عاشورا اظهار داشت: قیام عاشورا درس‌های فراوانی داشته که مهم‌ترین آن‌ها وفاداری و اطاعت از امام زمان خود است.

وی افزود: وفاداری و اطاعت ابوالفضل‌العباس (ع) از مولای خود در تاریخ ثبت شد و نماد وفاداری و فرمانبرداری از امام خود شده است.

فرماندار لنده گفت: یکی دیگر از درس‌هایی که قیام عاشورا برای ما داشت درس بصیرت بوده که به همه خواص جامعه این هشدار را داده که به موقع باید راه و هدف خود را مشخص کنند و نگذارند دشمن از لحظه‌ای غفلت آنان سوءاستفاده کند.

فاطمیان تصریح کرد: وقتی خواص امت پیامبر(ص) روی از فرزند زهرا(س) برگرداندند و دنیاطلبی آنان جای بصیرت را گرفت سر سیدالشهدا(ع) بالای نیزه رفت.

وی با اشاره به هفتاد و دو تن شهدای کربلا گفت: آنان ‌که در کنار امام و ولی خود ایستادند و از حریم ولایت دفاع کردند و حادثه و قیام عاشورا را جان بخشیدند ماندگارترین انسان های روی زمین شدند.

رئیس شورای اداری لنده در ادامه به سابقه شهرستان لنده در مسائل دینی و مذهبی اشاره و خاطرنشان کرد: شهرستان لنده به عنوان اولین مکان شهرنشینی استان کهگیلویه و بویراحمد دارای اولین مسجد و حسینیه بوده که از سال‌ها قبل لنده را با هیئت و تعزیه‌اش می‌شناختند.

وی افزود: معرفی معین‌‌البکاء برگزیده کشوری از لنده خود افتخار دیگری است که امسال در سال ۹۲ نصیب این دیار شده و حاج خلیفه عباسی پیر غلام حسینی معین‌البکاء و تعزیه‌گردان کشوری معرفی شده است.

فرماندار لنده ثبت ملی تعزیه لنده را یادآور شد و گفت: این‌ها همه نشان از ارادت و اخلاص مردم شهرستان لنده به اهل بیت عصمت و طهارت داشته و حضور پر شور آنان امشب در این مراسم عزای حسینی خود گواهی بر این مدعاست.

فاطمیان با اشاره نقش بصیرت افزایی برنامه ایل سوگوار گفت: ایل سوگوار بصیرت مردم فهیم استان در شناخت امام و ولی را به تصویر می‌کشد.

وی در پایان ضمن تقدیر از صدا و سیمای استان گفت: به تصویر کشاندن این عزاداری‌ها خود ثوابی بس عظیم داشته و باعث ماندگاری برای آیندگان خواهد بود.

انتهای پیام/۸۲۰۱۳/غ۳۰

منبع : خبرگزاری فارس