مدیرکل هلال‌احمر استان کهگیلویه و بویراحمد از راه‌اندازی خانه‌های داوطلب در مساجد این استان برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی خبر داد.

مسعود مثنوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج اظهار داشت: با عضویت مسئولان استان در حوزه داوطلبان هلال‌احمر از کمک‌های فکری و مالی آنها استفاده می‌کنیم.

مدیرکل هلال‌احمر استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: در حوزه معاونت امور داوطلبان هلال‌احمر، سیاست بر این است که که حلقه اتصال توان توانمندان و نیاز نیازمندان باشیم و کمک‌های افراد خیر را به دست نیازمندان برسانیم.

مثنوی به راه‌اندازی خانه‌های داوطلب در سطح مساجد استان اشاره کرد و متذکر شد: تاکنون در سطح شش مسجد شهر یاسوج خانه‌های داوطلب راه‌اندازی شده که در ایام مذهبی کمک‌های مردمی جمع‌آوری می‌شود.

این مسئول یادآور شد: در سطح استان هم خانه‌های داوطلب را داریم که مردم نیازمند را با حفظ کرامت آنها شناسایی می‌کنند.

مدیرکل هلال‌احمر استان در خصوص رعایت و حفظ کرامت افرادی که مورد کمک واقع می‌شوند، تصریح کرد: سعی ما بر این است که در تقسیم کمک‌ها گزارشی تهیه نشود.

وی به اقدامات مربوط به اهدای خون توسط هلال‌احمر اشاره کرد و گفت: در زمینه اهدای خون در طول سال کارهای خوبی انجام می‌شود که اقدامات اساسی این دستگاه به شمار می‌رود و همچنین کاروان‌های معیشتی در مناطق مختلف استان راه‌اندازی می‌شود که تا پایان سال با مشارکت خودجوش، کاروان‌های حمایتی و بهداشت و سلامت در روستاها اجرا می‌شود.

مثنوی، خدمات‌رسانی به مناطق زلزله‌زده را یکی دیگر از اقدامات هلال‌احمر استان ذکر کرد و با بیان این‌که در سه مرحله به زلزله‌زدگان بوشهری خدمات‌رسانی کردیم، اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان هم یک طرح در منطقه شنبه بوشهر داشتیم که در آن برنامه ۷۰۰ نفر از زلزله زدگان در ضیافت افطاری ما شرکت کردند.

انتهای پیام/۲۵۷۱/ذ۲۰

منبع : خبرگزاری فارس